В Україні зросте ціна на гречану крупу, у зв'язку з її дефіцитом

У нашій країні стрімко зростають ціни на всі популярні продукти харчування. Експерти попереджають про подорожчання хліба, м'яса і круп. Як стало відомо, ближче до Нового року зростуть ціни й на гречану крупу, яка на сьогодні обходиться українцям в 50 гривень за кіло. Інформацією ділиться Обозреватель.

Фахівці відзначають, що на подорожчання впливає дефіцит популярної крупи та багато інших факторів. Ціни зростуть з кількох причин. Як стало відомо, в Україні скоротилися посівні площі, господарства стали вирощувати інші культури, наприклад ріпак або соняшник.

Вартість гречаної крупи продовжує стрімко зростати, і дана тенденція буде спостерігатися як мінімум до кінця поточного року. Відзначається, що високе зростання цін на гречку можна пояснити лише «накруткою» з боку виробників, та й сама популярність крупи дещо перебільшена.

Виходячи зі слів фахівця, Україна споживає близько 20 мільйонів тонн зерна. Частина ж гречки серед всієї крупи становить лише 116 000 тонн. Дивлячись на таку цифру можна сказати, що значення гречаної крупи дещо перебільшено, та й відзначалися випадки, коли гречкосії сильно «підтягували» ціну.

Варто нагадати, що до кінця поточного року майже на 15% зростуть цінники на олію, курятину, яйця і майонез. Це можна пояснити тим, що перед зимовими святами цінники завжди збільшуються. Тому деякі фахівці радять закупити дані продукти, поки ціна на них не піднялася.

Популярні статті зараз

Тримайте голову в теплі: велике свято 17 січня, народні прикмети

Готуйте лижі та лопати: частину України засипле снігом, синоптики назвали області

"Боже, яка левиця": Леся Нікітюк в прозорих колготах і крихітному декольте вигнула спинку в ліжку

Зарплата 135 000 грн: за що в Україні платять такі гроші

Все новости

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав, що зі зростанням цін на популярні продукти відзначається і подорожчання популярного напою - кави, який досяг за ціною свого десятирічного максимуму.

Також повідомляв Новинар, що українцям розповіли які виробники виробляють фальсифіковане масло. 

Ще писав Новинар, що в Україні оптові ціни на картоплю пішли вниз, проте в супермаркетах вони залишилися колишніми.