Українським дітям роздадуть по 620 000 гривень, але кошти отримають не всі

Президент України Володимир Зеленський планує ввести економічний паспорт, згідно з яким діти можуть розраховувати на 20 000 євро, а це близько 620 000 гривень. Проте гроші можуть виділити лише тим, хто народився у 2019 році та пізніше. Інформація була розміщена на офіційному сайті Верховної Ради.

Скористатися накопиченнями діти зможуть лише по досягненню 18-ти років, тобто не раніше 2037 року. Ще однією важливою умовою є те, що по досягненню 18 років дитина повинна прожити не менше п'яти років на території України.

Законопроєкт був зареєстрований у Верховній Раді, а його текст офіційно опублікований сьомого грудня. Накопичені фінанси не будуть виплачувати на руки та витратити їх можна буде не на все.

Виходячи з документа гроші будуть переводити лише на оплату освіти, хоч вищої, хоч професійно-технічної. Також кошти витратити можна і на покупку власного житла на території України або ж на оплату лікування важких захворювань. В такому випадку гроші можна зняти достроково.

І ще можна переказати кошти на пенсійний рахунок у недержавному фонді. У разі смерті одержувача накопичене отримає спадкоємець і цілі витрат враховуватися не будуть.

Популярні статті зараз

Не можна довго дивитися в дзеркало: велике свято 20 січня, прикмети та заборони

Зарплата 135 000 грн: за що в Україні платять такі гроші

Разом відсвяткували 2022 рік? У мережі з'явилися ніжні ролики Тіни Кароль і Дан Балана

Надбавка на дітей пенсіонерам: кому можуть нарахувати додатковий стаж

Все новости

Гроші на виплати дітям будуть накопичуватися у Фонді майбутніх поколінь і перші надходження очікуються вже у 2023 році. Щорічний внесок до фонду становить дві мінімальні заробітні плати на одну дитину. Кошти нараховуватимуть коштом рентної плати за використання надр землі.

Разом з тим наголошується, що даних коштів буде мало, у зв'язку з чим з Державного бюджету, а саме з податків простих українців, доведеться додатково взяти щонайменше трильйон гривень.

Не виключено, що гроші, які будуть просто лежать, будуть знецінюватися у зв'язку з інфляцією, тому гроші будуть інвестувати компанія з управління активами.

Варто відзначити, що економічний паспорт існує не тільки в нашій країні, але і в інших країнах.

Нещодавно розповідав Новинар, що у ПФУ дали формулу розрахунку пенсії та стаж не головне.

Також повідомляв Новинар, що з 10 грудня українців штрафуватимуть, стало відомо за що.

Ще писав Новинар, що державні банки будуть продавати приватним особам.