Українцям розповіли, коли за борги по комуналці можуть не тільки накласти арешт, а й виселити з житла

Як стало відомо нещодавно, що щоб виконати вимоги Міжнародного Валютного фонду, українська влада посилити може покарання за накопичення боргів по комуналці, пише інформаційний портал "Сегодня".

Відзначається, що прийнято таке рішення було у зв'язку з тим, що щорічно в Україні тільки погіршується ситуація, щодо заборгованості по комунальних послугах. Більш того, вона росте стрімко, тому на кожну сім'ю в Україні й припадає близько 4 тисяч боргу.

Отже, Христина Ненно, яка є експертом з питань в галузі ЖКГ, а також засновницею го "УПС життя в моєму місті", і головою ГО "Кирилівський Гай" підкреслила, що штрафи по комуналці дійсно стрімко зростають, проте лише в частині зміни інфляційної складової.

За її словами, люди звикли не платити за ті комунальні послуги, які неможливо відрізати, а це, як правило, найчастіше, опалення і гаряча вода. Тому теплопостачальні компанії змушені були прийти до того, щоб налічувати близько 3% на борг і у вигляді пені додаткову інфляційну складову.

Тому, згідно із законодавством, почати нарахування пені постачальник може в будь-який момент в тому випадку, якщо в зазначений термін не отримав кошти.

Популярні статті зараз

Штраф 340 грн тільки початок: українцям готують нове покарання, за що доведеться платити

В Україні піднялися ціни на авто: названа несподівана причина

Облгази підвищують тарифи: скільки прийдеться віддати за доставку газу у 2022 році

Остапчук під час медового місяця зізнався, чи вагітна його дружина і згадав колишню з дітьми: "Не збираюся..."

Все новости

Зазначається, що загальний розмір пені, яка була сплачена, не може перевищувати загальну суму боргу. Що стосується нарахування пені, то починатися вона може вже з першого робочого дня, який наступний за останнім днем граничного терміну для внесення оплати.

А ось у випадки, коли споживач продовжує і далі не платити за комуналку, то постачальник може звернутися до суду, щоб стягнути заборгованість примусово. На сьогодні дана процедура проводиться спрощено, а саме, спочатку позивач надає всі необхідні документи, після чого засідання суду проходить без викликання боржника в нього.

Також Христина Ненно зазначила, що споживач, в такому випадку, отримує відразу у вигляді наказу, рішення суду. Більш того, практика показує, що оскаржити такий судовий наказ насправді дуже складно, якщо не сказати, що неможливо.

А ось в разі, коли користувач, отримавши судовий наказ, і далі нічого не робить і не робить, тобто ігнорує його, то тут вже виконання його покладається на плечі приватних або державних виконавців, які й можуть вже накласти арешт на майно, ну або ж на рахунки.

Експерт підкреслює, що виселити з житла боржника можуть у тому випадку, коли сума його заборгованості перевищує 120 тисяч гривень.

Нещодавно розповідав Новинар, що у ПФУ дали формулу розрахунку пенсії та стаж не головне.

Також повідомляв Новинар, що з 10 грудня українців штрафуватимуть, стало відомо за що.

Ще писав Новинар, що державні банки будуть продавати приватним особам.