Українцям розповіли, що робити, у разі нестачі декількох місяців стажу

У житті трапляється так, що при досягненні пенсійного віку майбутньому пенсіонеру не вистачає декількох місяців страхового стажу. Можливо, в такому випадку допоможе договір про добровільне страхування. Інформацією ділиться інформаційний портал Пенсійний кур'єр.

Згідно з інформацією, перерахунок пенсійних виплат з урахуванням страхового стажу, придбаного після призначення виплат відповідно до віку, проводять в тому випадку, коли пенсіонер після призначення пенсій продовжує працювати та тим самим сплачувати страхові внески.

У зв'язку з цим, укладення договору добровільного страхування, згідно з яким буде проводитися сплата за два місяці після виходу на заслужений відпочинок, не дає права на перерахунок пенсійних виплат. Однак, якщо ж пенсіонер відпрацює ці два місяці офіційно і за нього будуть сплачувати всі внески та податки, то потрібно подати заяву про перерахунок пенсійних виплат.

Варто відзначити, що не потрібно чекати цілих два роки, а такий перерахунок можна зробити відразу, у зв'язку з тим, що пенсіонеру, який отримав повний страховий стаж, який потрібно для нарахування мінімальної пенсії, що становить 30 років для жінок і 35 для чоловіків. Відзначається, що даний перерахунок зобов'язані провести незалежно від того, скільки пройшло часу після призначення пенсії.

Якщо можливості немає, офіційно влаштується на роботу, то потрібно проаналізувати страховий стаж, стартуючи з першого січня 2004 року, з урахуванням якого були нараховані пенсійні виплати. Не виключено, що є неповні місяці роботи та заробіток був менш мінімального.

Популярні статті зараз

Мінімальна пенсія 7800 грн: названі категорії, які отримають підвищені виплати з січня 2022

Доведеться платити, навіть коли не користувалися: українцям назвали тарифи на газ від яких не можна відмовитися

Штраф 340 грн тільки початок: українцям готують нове покарання, за що доведеться платити

Кому 23 000, а кому всього 406 грн: в Україні підняв пенсії, кому пощастило на кругленькі суми

Все новости

Наприклад, страховий стаж може становити лише 15 днів, згідно з календарним місяцем роботи. Не виключено, що це можуть місяці влаштування на роботу або звільнення. В такому випадку можна доплатити в мінімальний страховий внесок, щоб отримати не 15, а 30 днів стажу за місяць. Таким чином, наприклад, за чотири неповних місяці можна отримати два місяці відсутнього страхового стажу.

Нещодавно розповідав Новинар, що у ПФУ відзвітували про нарахування пенсій за грудень.

Також повідомляв Новинар, що названа категорія пенсіонерів, кому підвищать виплати після індексації в березень.

Ще писав Новинар, що з першого грудня зростуть зарплати вчителів.