Українцям розповіли, як зросте тариф на газ наступного року

Як стало відомо, що тариф на блакитне паливо для населення, після того, як завершить свою дію фіксований річний тариф, повинен бути встановлений відповідно до комерційного рівня, а це означає, що він буде підвищений з 1 травня 2022 року, пише інформаційний портал "УНІАН".

Розповів про це під час панельної дискусії "як Україні пройти енергетичну кризу і до чого готується в майбутньому" Андрій Коболєв, який є екс-главою НАК "Нафтогаз". Отже, за його словами, тариф на газ на наступний рік має бути встановлений за комерційним прогнозом. А це означає, що варто очікувати підвищення тарифу, причому це те, на що погодилася влада в останньому меморандумі з МВФ.

Більш того, Коболєв вважає, що покрити зростання тарифів в наступному році можна буде лише за рахунок субсидії. Також ще він підкреслив, що говорити потрібно не про сам тариф, а конкретно про те, як його нівелювати для соціально незахищених верств населення, як приклад – тут їм може допомогти субсидія. Хоча для неї теж необхідні грошові кошти, у зв'язку з цим і виникає питання про те, чи будуть вони чи ні.

Важливо відзначити, що 8 листопада поточного року між Україною і МВФ був підписаний новий меморандум після перегляду програми stand-by. Так от, згідно з цим документом, влада України зобов'язалася не вводити на газ обмеження цін, який постачається домогосподарствам. А також, шляхом надання субсидій на оплату ЖКП, забезпечити захист незахищеним верствам населення.

Таким чином, в нашій країні для побутових споживачів з 1 травня поточного року і по 30 квітня наступного року дійсною є літня пропозиція ціни на газ, а саме від 7,96 до 13,5 гривень за метр кубічний. Що стосується підприємств, то їм пропонує теплокомуненерго "Нафтогаз" трирічні контракти, де вартість газу, на перший рік, становитиме 7,42 гривні за метр кубічний. Хоча на сьогодні в Україні ринкові ціни на блакитне паливо сягають вже за один кубометр 40 гривень.

Популярні статті зараз

Перегорів Златою? Фіналіста "Холостячки" Максима Тарапату помітили поруч з красивою блондинкою, "Ух, який погляд у співрозмовниці"

По 100 000 в одні руки: українцям роздаватимуть гроші, хто отримає та з якою умовою

"Боже, яка левиця": Леся Нікітюк в прозорих колготах і крихітному декольте вигнула спинку в ліжку

Навіть одягнутися забула: Настя Каменських показала наскільки її замучив Потап

Все новости

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав про свята, прикмети, заборони та традиції дня 8 грудня поточного року.

Також повідомляв Новинар про заборони, іменини та народні прикмети 7 грудня поточного року.

Ще писав Новинар, коли українці наступного року святкуватимуть Великдень.