Українцям нагадали про заборону на пластикові пакети

Українцям з 10 грудня, в магазинах, на ринках, в аптеках та інших торгових точках, вже перестали безкоштовно видавати поліетиленові пакети, які товщі 50 мікрометрів. Відзначається, що офіційні мінімальні ціни на них поки ще не встановлені, проте передбачається, що стояти такі пакети будуть від 2 гривень, проте безкоштовними до весни наступного року можуть залишитися лише дуже тонкі пакетики, пише інформаційний портал "Обозревалель".

Отже, дана заборона передбачена була законом"про обмеження обігу пластикових пакетів на території України". А прийняли у Верховній Раді його ще 1 червня поточного року. Що стосується мінімальних цін на пакети, то прописані вони в проєкті постанови Кабміну.

І хоча в Україні цей документ на сьогодні ще не прийнятий, то все ж, згідно з ним, стояти пластикові пакети повинні приблизно стільки:

  • Якщо пакет без ручок і бічних складок, то його вартість складе від 2 гривень.
  • Пакет без ручок, але з бічними складками, або ж без бічних складок, але з ручками коштуватиме від 2,50 гривень.
  • Пакети з бічними складками та ручками коштуватимуть від 3 гривень.

Відзначається, що це мінімально допустимі роздрібні ціни на такі пакети, однак, попри це, продавець самостійно може збільшити їх вартість. Йдеться про ті пакети, стінки яких товщі 50 мікрометрів.

А ось що стосується тонких, а також понад тонких пакетів, то під заборону потрапити вони повинні вже з 9 березня наступного року. А ось якби була введена заборона на такі пакети 10 грудня, то це могло б викликати безліч труднощів.

Популярні статті зараз

"Ну все, тепер мій хлопець з кільцем поїде до вас": Леся Нікітюк обтягнулася тоненьким купальником і показала величезну приманку для хлопців

5 причин, коли можна переводити понад 5000 грн: в яких випадках точно вашу карту не блокуватимуть

Снігу намете по коліна: морози змінять люті хуртовини, прогноз погоди на 15 Січня

Перерахунок пенсій "заднім" числом: названо категорії кого торкнеться

Все новости

Так ось, поширюється заборона щодо пакетів на аптеки, магазини, ресторани, кафе, ну і звичайно ж на сферу послуг. Відзначається, що введення за пакети плати, все ж таки змусить українців не тільки рідше купувати їх, але і використовувати, що в результаті ще й буде менше шкодити навколишньому середовищу.

Отже, до 2023 року, попри обмеження, дозволяється упаковування в надтонкі пакети невеликих розмірів для таких продуктів як: м'ясо, риба, а також для льоду і сипучих продуктів.

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав про свята, прикмети, заборони та традиції дня 8 грудня поточного року.

Також повідомляв Новинар про заборони, іменини та народні прикмети 7 грудня поточного року.

Ще писав Новинар, коли українці наступного року святкуватимуть Великдень.