Через брак борошна в Україні можуть зрости ціни на хліб і хлібобулочні вироби

Наша країна може зіткнутися з дефіцитом борошна вищої якості для випічки хліба і хлібобулочних виробів. Виходячи зі слів виробників, перші ознаки нестачі вже спостерігаються і це може відбитися на подорожчанні даного продукту. Інформацією ділиться Укрінформ.

Ще в поточному році аграрії повідомили про рекордний врожай як за загальним обсягом вирощених зернових і олійних культур, так і по валу пшениці. Однак всупереч цьому, борошномели говорять про серйозну нестачу якісної сировини.

Відзначається, що експерти підрахували, що лише 13-13, 5 мільйонів тонн з усієї намолоченої в поточному році пшениці, можна використовувати для виробництва борошна. Решта - фураж.

Фахівці запевняють, що на якість пшениці значно вплинули погодно-кліматичні умови, особливо на «популярне» зерно другої якості.

Експерти повідомляють, що торік частина продовольчої пшениці досягала 65-70% від усього вирощеного врожаю. У цьому ж році частка досягає 42-45%, і зараз говориться не тільки про обсяг неочищеного зерна.

Популярні статті зараз

"Ну все, тепер мій хлопець з кільцем поїде до вас": Леся Нікітюк обтягнулася тоненьким купальником і показала величезну приманку для хлопців

$1500 за монету: у мережі показали рідкісну копійку, яку знайшли на горищі. Фото

В Україні подорожчала доставка газу: хто може не платити за новими тарифами

Разом відсвяткували 2022 рік? У мережі з'явилися ніжні ролики Тіни Кароль і Дан Балана

Все новости

Разом з тим величезний обсяг пшениці України продає за кордон, а виробники, не "викидають" її на ринок, враховуючи свою вигоду. Зрідка виробники притримують зерно до настання кращих часів, щоб вигідно продати за кордон.

В результаті дефіциту борошна зростатимуть ціни на хліб і хлібобулочні вироби. Не виключено, що цінники можуть збільшитися на 10-20%.

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав, що з наближенням новорічних свят ціни на цитрусові різко зметнули вгору, скільки коштує кілограм фруктів.

Також повідомляв Новинар, що українцям розповіли на скільки, виросли в ціні продукти, що потрібні для приготування олів'є.

Ще писав Новинар, що українцям дали важливі поради, як відрізнити справжню ікру від фальсифікату, зверніть увагу.