Українцям розповіли, за що їм ще доведеться доплатити

У вересні наступного року в Україні набудуть чинності нові поправки до податкового законодавства. Податкова служба активно візьметься за перевірку всіх доходів і порівнювати їх з витратами. Якщо людина отримує мінімальну заробітну плату, а при цьому ні в чому в собі не відмовляє і живе «на широку ногу», йому нікуди не дітися від перевірки та серйозної розмови з податківцями. Інформацією ділиться портал GSMinfo.

Така перевірка фінансових операцій називається непрямим методом податкового контролю і робота його складається наступним чином.

Наприклад, українець купує собі нерухомість, наприклад квартиру. Але дивлячись на його доходи, він не може дозволити собі таку покупку, тоді за роботу приступає податкова і починає розпитувати українця про походження його коштів, які були витрачені на дорогу покупку. Якщо податківці не отримують пояснення вони, нараховують на покупку податок у розмірі 19,5%.

Така ж система перевірки буде діяти та з іншими дорогими покупками, наприклад автомобілем, прикрасами або ж великим банківським депозитом.

Відзначається, що зустрічаються випадки, коли податкова служба має право попросити доплатити податок на квартиру, яка була куплена років 10-15 тому. Річ у тому, що контроль за «чистими» доходами українців ведеться ще з 1995 року.

Популярні статті зараз

"Боже, яка левиця": Леся Нікітюк в ліжку показала колготи за ціною турпутівки, "як порвуться не викидай - цибулю складеш"

Чоловіки обімліли: Тіна Кароль приспустила декольте - зовсім про білизну забула

Готуйте лижі та лопати: частину України засипле снігом, синоптики назвали області

Перерахунок пенсій "заднім" числом: названо категорії кого торкнеться

Все новости

Таким чином, процес перепродажу квартири або автомобіля, які були куплені в зазначений проміжок часу, українців можуть очікувати неприємності у вигляді неоплачених у минулому податків.

Щоб не опинитися в такій ситуації громадянам радять скласти декларацію на свої неоподатковувані доходи й майно в рамках податкової амністії та зробити це можна до першого вересня 2022 року. Тоді податок за куплену квартиру з «тіньових» коштів складе лише 5%, а не 19,5%.

Нещодавно розповідав Новинар, що українцям повідомили кому не доведеться платити податок за землю.

Також повідомляв Новинар, що в Україні набув чинності закон про заборону пластикових пакетів.

Ще писав Новинар, що названо категорії ФОП, які позбавлятимуться спрощених правил сплати податків.