Чи здійснюють доплати пенсіонерам за дітей

В українському пенсійному законодавстві передбачена надбавка на дітей. Як виявилося не тільки стаж і розмір одержуваної заробітної плати впливають на розмір пенсійних виплат. Інформацією ділиться портал На пенсії.

Українська пенсіонерка звернулася з питанням про перерахунок пенсійних виплат згідно з заробленим стажем. Жінка розповіла, що взяла свою трудову книжку і перерахувала свій стаж, однак, як виявилося, він був врахований весь.

Тоді їй довелося звернутися до Пенсійного фонду і після перерахунку пенсійних виплат вона отримала значну надбавку. Також у Пенсійному фонді їй порадили надати свідоцтво про народження дітей, щоб додатково отримувати надбавку по догляду за дітьми.

Коли ж жінка принесла необхідні документи її засмутили, що на надбавку розраховувати не варто. Причина полягає в тому, що свого часу жінка отримувала декретні. І ось тепер вона цікавиться, чи існує така надбавка взагалі.

Згідно із Законом до стажу зараховуються роки догляду за малолітніми дітьми непрацюючою матір'ю, але не більше ніж до досягнення кожною дитиною віку трьох років. Даний стаж зараховується на підставі свідоцтва про народження дитини.

Популярні статті зараз

Девальвація гривні все ближче: курс долара з кожним днем йде вгору, прогноз експертів

Готуйте лижі та лопати: частину України засипле снігом, синоптики назвали області

Навіть одягнутися забула: Настя Каменських показала наскільки її замучив Потап

Стало відомо, що буде з невикористаною "тисячею за вакцинацію"

Все новости

Можливо, співробітник Пенсійного фонду попросила у жінки свідоцтва про народження дітей, щоб звірити весь стаж і, при можливості, його збільшити. Виявилося, що у такому випадку свідоцтво про народження дітей не стало в пригоді, хоча при призначенні пенсії у жінок його зазвичай вимагають.

В такому випадку мова йшла не про надбавку, а про можливий перерахунок пенсії з додаванням стажу. Хоча надбавка на дітей пенсійним законодавством теж передбачена. Зокрема, непрацюючим пенсіонерам, які мають на своїх «плечах» дітей до 18 років, до пенсії встановлюється надбавка в розмірі 150 гривень на кожну дитину.

Нещодавно розповідав Новинар, що прем'єр-міністр повідомив про підвищення мінімальної та середньої пенсії.

Також повідомляв Новинар, що українцям розповіли в якому випадку вони можуть позбутися пенсійних виплат.

Ще писав Новинар, що громадянам розповіли хто може розраховувати на субсидію, а кому в ній відмовлять.