Українцям розповіли подробиці про економічний паспорт громадян

На початку поточного місяця президент України Володимир Зеленський направив до парламенту кілька проєктів законів під єдиною назвою "Про економічний паспорт українця". Даний крок, пише Данило Гетманцев на своїй сторінці на "Кореспонденті", покликаний внести зміни у взаємини держави і її громадян, забезпечити реальний доступ людей до суспільного багатства, що гарантовано Конституцією.

Голова комісії парламенту з питань фінансів, митної та податкової політики зазначив, що весь час незалежності України її надра використовувалися лише кількома групами людей, хоча за законом вони належать народу. У той же час економічний паспорт розставить все по своїх місцях, і вивезення лісу або бурштину за межі держави, їх незаконна вирубка і видобуток стане крадіжкою не у країни, а у її громадян.

Торкнеться проєкт лише дітей, що народилися після 2019 року, що пояснюється необхідністю підвищення народжуваності в країні. Щорічно цей показник знижується на 5%, і якщо у 2013 році народилося 503,7 тис.дітей, то у 2020 – всього лише 293,4 тисячі. Для того, щоб змінити динаміку в позитивну сторону, потрібно повернути людям впевненість у завтрашньому дні, в тому числі й для їхніх дітей.

Починаючи з 2023 року Спеціальний Фонд, створений урядом, буде направляти кожній дитині до настання її повноліття суму в розмірі двох мінімальних заробітних плат. Перші виплати накопичених коштів почнуться у 2037 році, і на той момент загальна сума у Фонді складе 1,8 трлн гривень, а виплати складуть 191 млрд грн. Для того, щоб за ці роки не відбулося знецінення грошей, їх будуть інвестувати для компенсації інфляційних ризиків.

Популярні статті зараз

3000 мінімальна пенсія: Кабмін визначив, хто отримає такі виплати

Снігу намете по коліна: морози змінять люті хуртовини, прогноз погоди на 15 Січня

Перерахунок пенсій "заднім" числом: названо категорії кого торкнеться

Пенсіонерам додали 2000 грн до пенсії, але не всім, названі категорії щасливчиків

Все новости

Нещодавно розповідав Новинар, що прем'єр-міністр повідомив про підвищення мінімальної та середньої пенсії.

Також повідомляв Новинар, що українцям розповіли в якому випадку вони можуть позбутися пенсійних виплат.

Ще писав Новинар, що громадянам розповіли хто може розраховувати на субсидію, а кому в ній відмовлять.