У Міноборони видали наказ про постановку всіх жінок на військовий облік

В Україні суттєво розширили перелік професій військовозобов'язаних внаслідок набрання чинності наказом Міністерства оборони. Зокрема, документ зачіпає більшість представниць прекрасної статі, при цьому їх чекають чималі штрафи за відмову стати на облік.

До переліку документа внесли сотні професій і 35 різних видів спеціальностей. Варто відзначити, що в них увійшли не тільки технічні або інженерні спеціальності, але також і юристи, менеджери, журналісти, кухарі та мистецтвознавці.

Іншими словами, наказ Міноборони торкнувся практично всіх галузей і сфер діяльності, в яких працюють Українки. Встати на військовий облік повинні як керівництво компанії або організації, так і всі їхні фахівці зі співробітниками – починаючи від директора і керівників відділів, і закінчуючи секретарем і юристом.

Тепер роботодавець у кожного потенційного працівника як чоловічої, так і жіночої статі повинен перевірити документи про перебування на військовому обліку. Крім того, їм буде потрібно повідомити вже працюючих жінок про необхідність стати на військовий облік, після чого проконтролювати виконання.

Тим жінкам, які відмовляться виконувати наказ Міноборони, доведеться заплатити штраф у розмірі 850 гривень за перше порушення, а за друге його розмір зросте до 1 700 гривень. Роботодавцю загрожує покарання у вигляді штрафу від 5 100 до 8 500 гривень. Водночас від обов'язку звільняються Українки віком старше 60 років.

Популярні статті зараз

Не просто позбавлять пенсії: стало відомо в яких випадках державі доведеться повернути виплати

Натягнула труси вище пупка: Настя Каменських в прозорій сукні сіточці змусила Потапа потіти

Навіть одягнутися забула: Настя Каменських показала наскільки її замучив Потап

Подвійний стаж до пенсії: названі щасливчики, яким стаж збільшать у два рази

Все новости

Для того, щоб стати на військовий облік, жінкам необхідно відвідати військкомат з наступними документами:

  • Паспорт та ідентифікаційний код.
  • Заява про взяття на облік.
  • Військово-обліковий документ.

Якщо є діти, то буде потрібно надати свідоцтво про їх народження. У Міноборони збираються створити алгоритм постановки жінок на військовий облік до завершення поточного року, після чого його оприлюднять на офіційних сайтах Міністерства і військкоматів.

Нещодавно розповідав Новинар, що прем'єр-міністр повідомив про підвищення мінімальної та середньої пенсії.

Також повідомляв Новинар, що українцям розповіли в якому випадку вони можуть позбутися пенсійних виплат.

Ще писав Новинар, що громадянам розповіли хто може розраховувати на субсидію, а кому в ній відмовлять.