Українцям розповіли, як позбутися боргу за ЖКС без суду

Незважаючи на те, що субсидії в Україні отримують третину сімей, заборгованість по послугах ЖКГ неухильно зростають. Про те, як позбутися боргу за комуналку без розгляду в суді, розповіли на YouTube-каналі "РЕПОРТЕР спецпроєкти".

Зокрема, кожен громадянин має право на реструктуризацію боргу за комуналку відповідно до закону "про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за ЖКП, спожиті газ і електрику". Слід розуміти, що реструктуризація являє собою "розбиття" всієї суми боргу на рівні частини на певний часовий проміжок за наступні послуги:

  • Компослуги та утримання житла.
  • Гаряча і холодна вода, водовідведення.
  • Опалення та газ.
  • Електроенергія.
  • Вивіз сміття.

Для того, щоб скористатися гарантованим законом правом на реструктуризацію, потрібно укласти відповідний договір з кожною компанією-постачальником послуг. Після цього споживачеві щомісяця потрібно здійснювати платежі, які включають в себе як плату за спожиті послуги, так і частину боргу.

В цілому погашення заборгованості можна "розбити" на рівномірні платежі строком до 60 місяців. При цьому сукупна сума платежу не може перевищувати 25% від загального сімейного доходу і 20% - для пенсіонерів та одержувачів соціальної допомоги.

Для укладення договору потрібно звернути до постачальника послуги із заявою, і до нього обов'язково докласти:

Популярні статті зараз

Доведеться платити, навіть коли не користувалися: українцям назвали тарифи на газ від яких не можна відмовитися

"Настя, закінчуй": дружину Потапа Каменських розкритикували за занадто відвертий купальник, "Навіщо ти труси одягаєш, незрозуміло"

Штраф 340 грн тільки початок: українцям готують нове покарання, за що доведеться платити

Перерахунок пенсій "заднім" числом: названо категорії кого торкнеться

Все новости
  • Копію документів власника / співвласника житла, що засвідчують особу.
  • Копію ІПН.
  • Копію документів, що підтверджують право володіння.

Також для деяких компаній може знадобитися довідка про доходи всіх громадян, прописаних у квартирі та довідка про те, скільки осіб зареєстровані. Крім того, може знадобитися оплата деякої частини заборгованості безпосередньо при укладенні договору.

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав, що українцям повідомили що буде з цінами на доставлення блакитного палива з приходом року і до чого готуватися.

Також повідомляв Новинар, що напередодні новорічних свят різко зметнуть ціни на популярний продукт, без якого не обходиться жодне блюдо.

Ще писав Новинар, що після Нового року українцям варто приготуватися до подорожчання.