Зростання тарифів на газ може негативно відбитися на роботі ряду виробників птахівництва

Фахівці відзначають, що підвищення цін на блакитне паливо може спричинити зупинку виробництва ряду виробників галузі птахівництва. Інформацією діляться Українські Новини.

Експерти розповіли, що на початку минулого року в структурі собівартості одного кілограма м'яса птиці вартість блакитного палива становила 1,6 гривні, то з приходом 2021 року ціна зросла до 2,11 гривні, а в листопаді вже і зовсім досягла 4 гривень. У грудні вартість зросла до 6,4 гривні.

Якщо ж вартість газу досягне 59,63 гривні за куб, як попереджають постачальники, то собівартість газу у виробництві м'яса птиці досягне 14 гривень. В середньому ціна зросте на 25-30%. В таких умовах виробництвам доведеться скорочувати виробництво або повністю припиняти їх роботу.

Зазначається, що певні маленькі підприємства птахівництва змушені будуть припинити свою роботу. Дана галузь виробництва є найбільшим експортером на ринки світу. Наприклад, близько 40% м'яса і 30% яєць отруюють за межі країни, але якщо ціни на газ зметнуть, то підприємства будуть не в змозі конкурувати з Росією, Польщею, Білорусією, Аргентиною та іншими країнами.

Основні виробники м'яса птахів звернулися до уряду з проханням знайти рішення, яке б вирішило дану проблему і не припиняло роботу виробництв. Адже якщо підняти ціни на 20-30%, то вони будуть величезними для вітчизняного виробника.

Популярні статті зараз

Девальвація гривні все ближче: курс долара з кожним днем йде вгору, прогноз експертів

Третина до зарплати: підвищення виплат вчителям, кому розраховувати на добавку

Зарплата 135 000 грн: за що в Україні платять такі гроші

Подвійний стаж до пенсії: названі щасливчики, яким стаж збільшать у два рази

Все новости

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав, що стало відомо у скільки українцям обійдеться приготування популярного новорічного салату"Олів'є".

Також повідомляв Новинар, що в Україні стали продавати погану ікру, як не купити підробку і як відрізнити справжню ікру від фальсифікату.

Ще писав Новинар, що експерти попередили про підвищення цін на хліб і хлібобулочні вироби з приходом 2022 року, коли ціна досягне свого піку і від чого це залежить.