Українцям розповіли про три нововведення, які чекають їх у 2022 році

У січні українців чекає кілька нововведень, як приємних, так і не дуже. Наприклад, серед хороших - це підвищення пенсійних виплат, яке торкнеться лише трьох категорій громадян, пише інформаційний портал "На Пенсії".

Отже, якщо точніше, то чекає на українців у 2022 році три важливі нововведення. Далі докладно про кожного.

Перше, це обов'язкові для ФОПів касові апарати. А саме, вже з 1 січня в Україні всі ФОП 2-4 групи зобов'язані користуватися касовими апаратами. В першу чергу це нововведення стосується кафе, ресторанів, магазинів, готелів, а також турагентств. Порушників же, які не встановлять до 1 числа касові апарати, чекає наступне:

  • Спочатку вони зобов'язані будуть заплатити штраф, розмір якого становить 100% від продукції, яка була продана за цей час.
  • А ось вже в разі повторного порушення, ФОП змушені будуть платити штраф побільше, а точніше, в розмірі 150% від проданої продукції за цей час.

Однак, від обов'язкової установки касових апаратів звільнені будуть лише сільські ФОПи. Ще зміниться для підприємців з 1 січня і розмір сплати єдиного соціального внеску та податку.

Друге нововведення, це підвищення пенсійних виплат з 1 січня, яке торкнеться лише деяких категорій громадян. Отже, якщо точніше, то вже з 1 числа перераховано будуть мінімальні пенсійні виплати сім'ям загиблих в зоні АТО / ООС Захисників України. Відзначається, що даний перерахунок в першу чергу стосуватися буде лише тих українців, які залишилися без годувальника. Отримають такі громадяни пенсійні виплати вже в розмірі 7 800 гривень, замість нинішніх 6 100 гривень.

Популярні статті зараз

Доведеться платити, навіть коли не користувалися: українцям назвали тарифи на газ від яких не можна відмовитися

"Настя, закінчуй": дружину Потапа Каменських розкритикували за занадто відвертий купальник, "Навіщо ти труси одягаєш, незрозуміло"

В Україні подорожчала доставка газу: хто може не платити за новими тарифами

Кому 23 000, а кому всього 406 грн: в Україні підняв пенсії, кому пощастило на кругленькі суми

Все новости

Торкнеться підвищення пенсійних виплат і тих українців, які брали участь у ліквідації аварії на ЧАЕС. Тому вже з січня виплати підвищать таким категоріям громадян:

  • Українцям, які мають першу групу інвалідності, тому розмір їх виплат складе вже 14 600 гривень, але не менше.
  • Громадянам з другою групою інвалідності виплати піднімуть до 9 500 гривень.
  • А ось українцям, у яких третя група інвалідності, піднімуть виплати до 7 000 гривень.

Ще в січні на 9% підвищать виплати тим жінкам, які народилися до 1962 року.

Третє нововведення стосується збільшення тарифів на доставку газу. Отже, тарифи на доставку блакитного палива для українців зростуть вже з 1 числа. А пов'язано підвищення абонплати зі збільшенням витрат підприємств, а саме, що необхідно підвищувати співробітникам заробітні плати, а також проводити ремонтні роботи та інше.

Залежить розмір абонплати від двох показників, а точніше від тарифу та усередненого споживання блакитного палива. Постачальник загальний обсяг спожитого домогосподарством газу ділить на 12 після чого примножує тариф.

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав, що українським роботодавцям загрожує штраф близько 65 тисяч гривень, стало відомо за що каратимуть.

Також повідомляв Новинар, що українським жінкам загрожує штраф у розмірі 850 гривень, за що каратимуть і з чим це пов'язано.

Ще писав Новинар, що українські водії можуть отримати штраф у розмірі 680 гривень, за які порушення можуть покарати.