У липні 2020 підприємства продовжували адаптуватися до діяльності в умовах карантину. Четвертий місяць поспіль український бізнес налаштований на скорочення загальної чисельності працівників. Про це свідчать дані щомісячного опитування підприємств, яке проводить Національний банк України.

Згідно з даними, пом'якшення карантину і поступове відновлення попиту сприяли пожвавленню економіки. У липні індекс очікувань ділової активності виріс на 1,4 пункту до 46,9 пункта. Настрої бізнесу поліпшуються, але це позначилося на бажанні набирати нових працівників.

"Втім, настрої бізнесу поліпшуються повільно. Значення індексу нижче 50 пунктів сигналізує, що песимістичні оцінки все ще переважають", - йдеться в огляді.

За даними НБУ, про відновлення роботи бізнесу свідчить подальше поліпшення настроїв за обсягами нових замовлень, товарів для продажу і послуг. За підсумками липня істотно поліпшили свої очікування підприємства сфери послуг і будівництва. Підприємства промисловості та торгівлі стримано оцінили свої результати і очікують скорочення обсягів нових експортних замовлень і зменшення товарообігу.

Респонденти усіх секторів економіки посилили свої оцінки щодо зростання закупівельних цін / цін постачальників, а також на продукцію власного виробництва. "Оцінки зайнятості залишаються песимістичними", - йдеться в огляді.

Популярні статті зараз

Пенсії перерахують тільки обраним: два підвищення мінімалки, перевірте себе в списку

Ще день залишився: "бабине літо" відкладається, українцям назвали дату приходу холодів

Категорично не можна працювати: одна з найважливіших дат в церковному календарі, які прикмети та традиції

300 грн в одні руки: Кабмін призначив додаткові щомісячні виплати певній категорії пенсіонерів

Все новости

Водночас, за даними щомісячного дослідження компанії Info Sapiens, індекс споживчих настроїв в Україні в червні 2020 склав 65,1 п, що на 11,2 пункта менше, ніж в травні. Своєю чергою перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова заявила, що економіку України необхідно запускати, оскільки процеси можуть прийняти незворотний характер.

Настрої бізнесу поліпшуються повільно – Індекс очікувань ділової активності

🌡Пом’якшення карантину та поступове відновлення попиту сприяли пожвавленню економіки. У липні індекс очікувань ділової активності зріс на півтора пункти до 47 пунктів. Втім, настрої бізнесу поліпшуються повільно. Значення індексу нижче 50 пунктів сигналізує, що песимістичні оцінки все ще переважають. ⚠ У липні дещо оптимістичнішими були підприємства сфери послуг та будівництва. Втім, загальні настрої цих підприємств все одно залишаються низькими. Ліпші очікування мають підприємства промисловості та торгівлі, але вони також стримано оцінюють свої поточні результати і поки що не прогнозують зростання продажів. 😷 Через високий рівень невизначеності з пандемією ринок праці залишається кволим. Четвертий місяць поспіль бізнес погіршує свої очікування щодо загальної чисельності працівників у своїх штатах. Детальніше про наш індекс та липневе опитування – у першому коментарі. #НБУ #ІОДА

Geplaatst door Національний банк України op Maandag 3 augustus 2020

Про настрої бізнесу в травні 2020 року

🤠 Настрої бізнесу у травні поліпшились. Підприємців підбадьорило пом’якшення карантинних обмежень, досить сприятлива ситуація на валютному ринку і певне відновлення попиту на товари та послуги. 🌱Як наслідок, індекс очікувань ділової активності підприємств (ІОДА), який ми розраховуємо щомісячно, зріс з 29,9 до 36,6 пунктів. 📊 Компанії усіх опитаних нами секторів – промисловості, будівництва, торгівлі, сектору послуг – підтвердили, що у травні результати їх діяльності очікуються дещо кращими, ніж у квітні. 🌥 Втім, до показників докризового рівня все ще далеко. Значення нашого індексу нижче 50 пунктів сигналізує про переважання песимістичних настроїв бізнесу. 🧮 У більшості підприємств поки що немає планів щодо збільшення кількості працівників. Вони все ще занепокоєні перспективами невисокого попиту на свою продукцію, менших обсягів продажів та ймовірністю зростання цін на послуги підрядників. Детальніше про індекс - у першому коментарі. #НБУ #ІОДА

Geplaatst door Національний банк України op Maandag 1 juni 2020