Для ФОПів з першого січня будуть встановлені правила, що змінитися

Як стало відомо, з першого січня нововведення торкнуться всіх фізичних осіб-підприємців, які не мають реєстраторів розрахункових операцій. З приходом 2022 року вони змушені будуть встановити касові апарати, РРО і видавати чеки. Інформацією ділиться Обозреватель.

Нові правила можуть негативно позначитися на ФОПах, які незаконно користуються єдиним податком, однак таке нововведення дозволить українцям захистити свої права, і в разі необхідності повернути неякісний товар.

Також нові правила допоможуть скоротити й рівень тіньової економіки, що спричинить за собою збільшення надходжень до державного бюджету.

Як нам відомо, поки ФОПи можуть не використовувати правильний облік обороту або занижувати обсяги торгівлі, але при цьому залишатися на єдиному податку. Варто відзначити, що розмір єдиного податку в більшості випадків менше, ніж прибутковий податок із заробітної плати медсестри або педагога.

Тому, після встановлення РРО всі дані будуть в автоматичному порядку надходити до податкової та приховати свої доходи їм більше не вдасться.

Популярні статті зараз

Дешевше кинути: в Україні пачка сигарет подорожчала до 70 грн, дані Держстату

Штраф 340 грн тільки початок: українцям готують нове покарання, за що доведеться платити

Сотні закритих відділень: ПриватБанк, Ощадбанк і не тільки, що відбувається з банківською системою

Перерахунок пенсій "заднім" числом: названо категорії кого торкнеться

Все новости

Згідно з новими правилами без РРО можуть залишитися дві групи "ФОПів":

  • ті, хто працює виключно з бізнесом;

  • ті, хто перебуває на першій групі єдиного податку.

Завдяки новим правилам при наявності чеків і при контролі оборотів покупці зможуть довести, де саме вони придбали неякісний товар, звернутися зі скаргою до контролюючих органів або зажадати повернути гроші за продукцію.

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав, що в Україні за незаконне будівництво каратимуть жорсткіше, суми штрафів зростуть в рази.

Також повідомляв Новинар, що в уряді мають намір прийняти закон і обкласти податком газовані напої, в чому причина даного рішення.

Ще писав Новинар, що українських роботодавців мають намір карати штрафом у розмірі 65 тисяч гривень, названа причина.