Стало відомо, як українців каратимуть за борги по комунальних послугах

Українська влада збирається створити механізм для стягнення боргів за комунальні послуги з сімей. Примітно, що в рамках цього відбудеться підвищення штрафів і спрощення судового провадження, розповідає "Обозреватель".

Відзначається, що посилення покарання для українських сімей з боргами за послуги ЖКГ відбудеться відповідно до програми фонду МВФ. Експерти розповідають, що на даний момент ведеться робота над можливістю стягувати з українців борги навіть без звернення до суду, що має істотно заощадити час. Зокрема, йдеться, що судова тяжба може затягнутися, а сума боргу при цьому буде лише зростати, тому споживача можуть відключити від послуги. В результаті він буде змушений не тільки погасити заборгованість, а й викласти чималі кошти за повторне підключення.

На даний момент покарання за борги по комуналці чисто символічне - всього 0,01% від загальної суми щодня. В результаті за цілий рік несплати за послуги споживачеві виставлять рахунок в 3,6%. Примітно, що народні обранці спочатку розмірковували над позначкою в 0,1%, проте в результаті хвилювань в громадськості від цієї ідеї відмовилися.

Більш того, навіть при наявності боргів українці мають право повернути собі субсидії, що можна зробити в разі реструктуризації боргу. Ті громадяни, які мають борги за послуги ЖКГ протягом трьох місяців і більше в розмірі як мінімум 340 гривень можуть звернутися в компанію-постачальник комунальної послуги із заявою про реструктуризацію боргу. Далі вони укладають договір про рівномірні виплати протягом певного періоду часу, а якщо він буде укладений у 2-місячний період після старту опалювального сезону, то субсидія буде призначена заднім числом.

Популярні статті зараз

Не просто позбавлять пенсії: стало відомо в яких випадках державі доведеться повернути виплати

Доведеться платити, навіть коли не користувалися: українцям назвали тарифи на газ від яких не можна відмовитися

"Настя, закінчуй": дружину Потапа Каменських розкритикували за занадто відвертий купальник, "Навіщо ти труси одягаєш, незрозуміло"

Разом відсвяткували 2022 рік? У мережі з'явилися ніжні ролики Тіни Кароль і Дан Балана

Все новости

Нещодавно інформаційний портал "Новинар" розповідав, що в Україні за незаконне будівництво каратимуть жорсткіше, суми штрафів зростуть в рази.

Також інформаційний портал "Новинар" повідомляв, що в уряді мають намір прийняти закон і обкласти податком газовані напої, в чому причина даного рішення.

Ще інформаційний портал "Новинар" писав, що українських роботодавців мають намір карати штрафом у розмірі 65 тисяч гривень, названа причина.