Сума в платіжках скоротиться у два рази, скільки можна заощадити якщо утеплити будинок

В Україні стрімко зростають ціни не тільки на продукти харчування, а й обіцяють подорожчання житлово-комунальних послуг. І щоб заощадити на опаленні в опалювальний сезон, можна скористатися теплоізоляцією житлового будинку. Як виявилося, це допоможе заощадити на опаленні близько 50%. Інформацією ділиться Обозреватель.

Згідно з інформацією, без утеплення житлового будинку українцям доводиться платити в роки близько 120 кВт/год на один квадратний метр, а з теплоізоляцією цифра скорочується до 60 кВт/год. Тому, після утеплення житлового будинку в Україні сума в платіжці може скоротитися на половину. На одній п'ятиповерхівки можна заощадити близько 450 000 гривень на рік.

Однак потрібно пам'ятати, що мова йде саме про термомодернізацію всього житлового будинку, а не певних квартир. Ніхто не сперечається, що якщо утеплити одну квартиру буде тепліше, але сума в платіжках залишиться колишньою.

Згідно з підрахунками, за тарифом 1,68 гривні за кВт/год, щоб обігріти п'ятиповерхівку без утеплення, необхідно близько 900 000 гривень на рік, а ось після утеплення сума скоротиться до 500 000 гривень. Таким чином економія становить понад 450 000 гривень на рік.

Фахівці відзначають, що для повного утеплення багатоповерхового будинку необхідно ОСББ і до централізованої тепломодернізації потрібно підходити системно і на державному рівні та тільки тоді це може принести економічний результат все країні.

Популярні статті зараз

"Боже, яка левиця": Леся Нікітюк в прозорих колготах і крихітному декольте вигнула спинку в ліжку

Натягнула труси вище пупка: Настя Каменських в прозорій сукні сіточці змусила Потапа потіти

Разом відсвяткували 2022 рік? У мережі з'явилися ніжні ролики Тіни Кароль і Дан Балана

Облгази підвищують тарифи: скільки прийдеться віддати за доставку газу у 2022 році

Все новости

Варто відзначити, що в Україні вже зробили перший крок до реформи термомодернізації, яка стартує вже з 2022 року. Централізовано планують утеплити близько 5 000 багатоквартирних будинків. Заради цього депутати затвердили спеціальний законопроєкт. Згідно з підрахунками економія блакитного палива для таких будинків складе лише 20-30%.

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав, що українцям повідомили як змінитися їхнє життя з приходом 2022 року.

Також повідомляв Новинар, що буде з цінами на комунальні послуги з приходом 2022 року.

Ще писав Новинар, що громадянам розповіли про кліматичні зміни, які можуть відбутися в найближчому майбутньому.