Українцям розповіли про зростання цін на дуже важливий продукт

Вже в новому році ціни на цукор в Україні значно можуть зрости. Крім того, за різними оцінками складе дане подорожчання більш ніж на 20%, а пов'язане воно зі зростанням цін на світових ринках, а також, безумовно, з високими цінами на газ, повідомляє Інформаційний портал "Обозреватель".

Минулого року вартість цукру в українських торгових мережах становила від 13,1 гривні до 25,4 гривні за кіло. А ось згідно з даними Держслужби статистики, за січень і жовтень середня вартість на нього зросла приблизно на 65,6%, хоча і це ще не межа.

Аналітик Андрій Шевчишин підкреслив, що вартість цукру в США зросла на 21,3%, більш того, в ціні даний продукт і далі буде рости для споживачів, причому істотно, оскільки для цукрових заводів, для цукроваріння, необхідний газ-вугілля. Тому, за його словами, зростання цін на цукор буде підтримувати не тільки світовий тренд, а також і пікові рівні ціни енергоносіїв.

Відзначається, що Україна одночасно є, як експортером, так і імпортером цукру, саме через це ціни на прилавках наших магазинів на пряму залежать від ситуації на світових ринках. Подорожчання на даний продукт почалося ще в серпні, минулого року.

А ось продовжиться в цьому році подорожчання цукру з двох причин, а саме, через високі ціни у світі, ну і звичайно ж через зростання собівартості виробництва. Досягати в собівартості енергетична складова може 60-70%.

Популярні статті зараз

Не можна довго дивитися в дзеркало: велике свято 20 січня, прикмети та заборони

Кому 23 000, а кому всього 406 грн: в Україні підняв пенсії, кому пощастило на кругленькі суми

Разом відсвяткували 2022 рік? У мережі з'явилися ніжні ролики Тіни Кароль і Дан Балана

Майже оголена: холостячка Злата Огневич без білизни показала гарячі фото

Все новости

А ось утримати ціни намагаються за рахунок держрегулювання. Так от, згідно із законопроєктом під № 6374, торкнеться держрегулювання і цукру. Відзначається, що гранична соцнадбавка на даний продукт становити повинна не менше ніж 5%, однак, при цьому, і не більше ніж 15% відпускної ціни виробника.

Нещодавно інформаційний портал "Новинар" розповідав, що українцям перерахували нововведення які очікують їх з приходом нового 2022 року, до чого готуватися громадянам.

Також "Новинар" повідомляв, що міністр соціальної політики Марина Лазебна розповіла українцям, чи вплине накопичувальна пенсія на розмір основної.

Ще "Новинар" писав, що українським пенсіонерам пообіцяли підвищити виплати на 83%, проте додадуть лише 159 гривень.