Українцям розповіли, які категорії громадян можуть розраховувати на подвійний стаж

На заслужений відпочинок в Україні можна вийти набагато раніше, оскільки деяким категоріям громадян, при виході на пенсію, страховий стаж зараховується в подвійному розмірі. Про те, хто входить в список даних щасливчиків, стало відомо з матеріалу, який був опублікований на інформаційному порталі "На Пенсії".

Отже, на подвійний стаж, відповідно до статті 60 Закону України "Про пенсійне забезпечення", куди внесено були зміни, право мають ті пенсіонери, які працювали в:

  • Лепрозорних і протичумних закладах охорони здоров'я.
  • В психіатричних закладів охорони здоров'я.
  • У відділеннях, а також в установах, де лікуються громадяни, які заражені вірусом імунодефіциту, тобто ВІЛ або, які хворіють на СНІД.
  • Реанімаційних відділеннях, інфекційних закладах охорони здоров'я.

Тому, якщо українець працював у перерахованих вище закладах до 1 січня 2004 року, то його робота враховується в подвійному розмірі, так само, як і страховий стаж. А ось вже після цієї дати в подвійний обсяг працівникам зараховується лише період самої роботи на даній посаді.

Тому, українцям, які працювали в перерахованих вище закладах, зараховується до стажу роботи в подвійному розмірі. Однак, для цього потрібно подати до ПФУ відповідну довідку з даного медзакладу, тобто з місця роботи.

Популярні статті зараз

Великий гріх: Водохресний святвечір 2022, що категорично не можна робити

Вже торкнулося мільйонів: фахівці назвали дату нової хвилі епідемії коронавірусу в Україні

Девальвація гривні все ближче: курс долара з кожним днем йде вгору, прогноз експертів

Снігу намете по коліна: морози змінять люті хуртовини, прогноз погоди на 15 Січня

Все новости

Нещодавно інформаційний портал "Новинар" розповідав, що українцям перерахували нововведення які очікують їх з приходом нового 2022 року, до чого готуватися громадянам.

Також "Новинар" повідомляв, що міністр соціальної політики Марина Лазебна розповіла українцям, чи вплине накопичувальна пенсія на розмір основної.

Ще "Новинар" писав, що українським пенсіонерам пообіцяли підвищити виплати на 83%, проте додадуть лише 159 гривень.