Українським пенсіонерам в році, що прийшов, п'ять разів перерахують пенсії

Українські пенсіонери радіють, адже до кінця року їх чекає ще п'ять підвищень пенсійних виплат. Однак, масово перераховувати виплати будуть лише два рази - це в березні непрацюючим громадянам похилого віку та у квітні працюючим пенсіонерам. Решта підвищень торкнеться певних категорій громадян. Інформацією ділиться Обозреватель.

Після всіх підвищень пенсійних виплат, мінімальний розмір пенсії для громадян, що переступили віковий рубіж в 65 років, збільшиться лише на 159 гривень і досягне лише 2 000 гривень. Що ж стосується розміру середньої пенсії, то до кінця року вона складе 4 533 гривень.

З приходом березня пенсіонери можуть розраховувати на підвищення виплат у зв'язку з індексацією, яка торкнеться пенсіонерів, які не працюють. Перерахунок буде індивідуальним для кожного, і сума буде залежати від інфляції відповідно до розміру середньої заробітної плати. Варто відзначити, що дані перерахунок буде відбуватися в автоматичному режимі та звертатися до Пенсійного фонду не потрібно.

Крім того, очікується і перерахунок надбавок, які виплачують відповідно до віку. Наприклад, громадяни, які переступили віковий рубіж у 80 років отримуватимуть на 500 гривень більше, а от пенсіонери у віці 75-80 років на 400 гривень.

У квітні переглянуть виплати працюючим пенсіонерам і вони індексація також буде індивідуальною. Під час перерахунку враховуватимуть зароблений страховий стаж та заробітну плату, яку він отримує.

Популярні статті зараз

Сотні закритих відділень: ПриватБанк, Ощадбанк і не тільки, що відбувається з банківською системою

"Боже, яка левиця": Леся Нікітюк в ліжку показала колготи за ціною турпутівки, "як порвуться не викидай - цибулю складеш"

Штраф 1700 грн через погоду: кого та за що покарають

Стало відомо, що буде з невикористаною "тисячею за вакцинацію"

Все новости

Варто нагадати, працюючим пенсіонерам не виплачують надбавки та доплати.

У липні зростуть мінімальні та максимальні пенсії у зв'язку зі зростанням прожиткового мінімуму. Таким чином, для громадян які втратили працездатність він становитиме 2 027 гривень, тобто розмір пенсії з 1 934 гривень зросте до 2 027 гривень, а от максимальна з 19 340 до 20 270 гривень.

Ще одне підвищення очікується в жовтні, яке торкнеться пенсіонерів 70-75 років. Розмір їх пенсій збільшиться на 300 гривень, а якщо є необхідний стаж, то мінімальна пенсія складе 3 000 гривень.

І ще одне підвищення очікується в грудні. У зв'язку з підвищенням заробітної плати та прожиткового мінімуму мінімальна пенсія з 2 027 гривень зросте до 2 093 гривень, а ось максимальна з 20 270 до 20 930 гривень.

Нещодавно розповідав Новинар, що пенсіонерам повідомили яка категорія громадян у 2022 році отримає 9% надбавки до пенсійних виплат.

Також повідомляв Новинар, що міністр соціальної політики розповіла, чи вплине накопичувальна пенсія на розмір основної.

Ще писав Новинар, що які спеціальності вже перестануть бути затребуваними в майбутньому.