В Україні очікується чергове подорожчання цукру

Минулого року, напередодні новорічних свят стрімко зростали ціни на популярні продукти харчування і фахівці багаторазово попереджали про подорожчання соняшникової олії, хліба і цукру. Як стало відомо, ціна на цукор буде рости та для зниження цін немає ніяких передумов. Не виключено, що подорожчання складе 20%. Інформацією ділиться Агротренд.

Дивлячись на 2021 році можна з упевненістю сказати, що цукор був одним з лідерів за темпами подорожчання продуктом. На початку 2021 року його вартість становила 13,1 гривні, а вже до кінця року ціна досягла 25,4 гривні. Таким чином подорожчання склало 65,6%.

Фахівці відзначають, що з приходом 2022 року зниження цін очікувати не варто. Ще в серпні стало відомо, що цукор дорожчатиме. Річ у тому, що в Південній півкулі раптово вдарили морози та частина цукрової тростини в Бразилії була знищена. Варто відзначити, що саме ця країна є головним постачальником цукру на світовий ринок.

У нашій країні відзначався непоганий урожай цукрових буряків, але ціна все одно зростає. Головна причина полягає у високих тарифах на енергоносії, адже для цукроваріння потрібно чимало ресурсів.

Згідно з прогнозами фахівців в жом році ціна на цукор зросте ще на 20% як мінімум. Однак уряд України включив цукор в список соціальних продуктів, на які ціни регулюватиметься.  Торгова націнка на такі продукти повинна становити не нижче 5 і не вище 15% від тієї ціни, за якою цей продукт відпускає виробник.

Популярні статті зараз

Не можна довго дивитися в дзеркало: велике свято 20 січня, прикмети та заборони

Доведеться платити, навіть коли не користувалися: українцям назвали тарифи на газ від яких не можна відмовитися

Дала волю почуттям: Тіна Кароль зняла гаряче відео з красенем-чоловіком - це не Дан Балан

Надбавка на дітей пенсіонерам: кому можуть нарахувати додатковий стаж

Все новости

Але ж це не означає, що навіть з такою скромною націнкою ціна на цукор буде низькою. Адже при такій вартості енергоносіїв, як зараз, Ціна низькою бути не може.

Нещодавно розповідав Новинар, що сума в платіжках може скоротитися в два рази, скільки можна заощадити якщо утеплити будинок.

Також повідомляв Новинар, що експерти розповіли якими будуть ціни на автомобільне паливо з приходом 2022 року.

Ще писав Новинар, що буде з тарифами на комунальні послуги з приходом 2022 року.