Коли жінки мають право вийти на заслужений відпочинок

З приходом 2022 року в Україні змінилися правила виходу на заслужений відпочинок жінкам. Тепер же народжені після 31 березня 1961 року, зможуть вийти на пенсію відповідно до віку не раніше ніж в 60 років. Інформацією ділиться портал На пенсії.

Ще до всіх нововведень українські жінки виходили на заслужений відпочинок у віці 55 років і для призначення пенсійних виплат потрібно лише 5 років страхового стажу. З 2011 стартувало поступове збільшення пенсійного віку і перехідний період відзначається в цьому році.

Тепер же право на пенсію жінкам трохи змінилося. Жінки, що народилися після 31 березня 1961 року зможуть вийти на заслужений відпочинок не раніше ніж досягнуть 60 років. Однак і це не все.

З 2018 року різко збільшили страховий стаж, який необхідний для виходу на пенсію. У 2022 році жінки не зможу піти на пенсію у віці 60 років, якщо за плечима не мають 28 років страхового стажу.

Якщо ж громадяни знаходяться в складній життєвій ситуації, то уряд дозволяє отримати допомогу для малозабезпечених сімей, але допомога індивідуальна і розмір її теж встановлюється індивідуально.

Популярні статті зараз

Морози почнуть відступати: Синоптики розповіли, якою буде погода в Україні 20 січня

Доведеться платити, навіть коли не користувалися: українцям назвали тарифи на газ від яких не можна відмовитися

Снігу намете по коліна: морози змінять люті хуртовини, прогноз погоди на 15 Січня

Навіть одягнутися забула: Настя Каменських показала наскільки її замучив Потап

Все новости

Як раніше було відомо, в поточному році українським пенсіонерам п'ять разів перерахують пенсійні виплати. Два масових перерахунки торкнутися всіх пенсіонерів, а от інші лише певні категорії громадян.

Після всіх підвищень пенсійних виплат, мінімальний розмір пенсії для громадян, що переступили віковий рубіж в 65 років, збільшиться лише на 159 гривень і досягне лише 2 000 гривень. Що ж стосується розміру середньої пенсії, то до кінця року вона складе 4 533 гривень.

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав, що українським пенсіонерам повідомили, яким категоріям громадян вже в січні підвищать пенсійні виплати.

Також повідомляв Новинар, що українців попередили про стрімке зростання цін на популярний продукт харчування.

Ще писав Новинар, що українським пенсіонерам розповіли, кого у 2022 році торкнеться підвищення пенсійних виплат, хто буде отримувати більше.