Через стрімке зростання цін в Україні можуть з'явитися "продуктові картки"

Ціни на продукти в Україні ростуть не по днях, а по годинах, через що представники влади серйозно задумалися про введення "продуктових карток". Зокрема, йдеться про систему, схожу на американську, а не на радянські "талони на продукти", пише ВВС.

У США громадяни отримують фінансову підтримку на продукти прямо на банківські картки, а в Україні для цих цілей може використовуватися додаток "Дія". На думку фахівців, такий крок може бути ефективною альтернативою держрегулюванню цін. Введення "продуктових карток" розглядається з тієї причини, що адресна допомога населенню ефективніша, ніж загальне регулювання цін.

Представники влади кажуть, що в першу чергу допомога надаватиметься найбільш незахищеним і вразливим категоріям громадян. В даний час розглядаються різні варіанти, і можуть бути як додаткові виплати в якості компенсації підвищення цін, так і "продуктові картки". Незважаючи на те, що такі заходи передбачається ввести за необхідності, експерти допускають їх появу вже в поточному році через стрімке подорожчання газу.

Варто відзначити, що в США досі діють спеціальні "продуктові чеки", які ввели ще в 1930-х роках. Вони являють собою чеки на деяку суму грошей, і витратити їх можна виключно для придбання їжі. Дана система відрізняється від радянських "продуктових карток", оскільки останні видавалися не грошима, а давали можливість отримати деякі продукти в певній кількості.

Популярні статті зараз

"Ну все, тепер мій хлопець з кільцем поїде до вас": Леся Нікітюк обтягнулася тоненьким купальником і показала величезну приманку для хлопців

Доведеться платити, навіть коли не користувалися: українцям назвали тарифи на газ від яких не можна відмовитися

"Настя, закінчуй": дружину Потапа Каменських розкритикували за занадто відвертий купальник, "Навіщо ти труси одягаєш, незрозуміло"

Зарплата 135 000 грн: за що в Україні платять такі гроші

Все новости

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав, що незабаром українцям почнуть видавати новий сертифікат про вакцинацію, після отримання бустерної дози препарату.

Також повідомляв Новинар, що лідери мобільної мережі підняли тарифи на свої послуги, скільки тепер доведеться платити абонентам.

Ще писав Новинар, що оператор ГТС попередив лідера країни Володимира Зеленського та уряд про брак блакитного палива.