На які пенсійні виплати можуть розраховувати українці, які працювали неофіційно і якщо немає стажу

Багато українців, які незабаром мають намір вийти на заслужений відпочинок, задаються питанням, чи можуть вони розраховувати на пенсію якщо у них немає необхідного стажу. Інформацією ділиться ТСН.

Міністр соціальної політики Марина Лазебна розповіла, що громадяни, які не працювали, працювали не офіційно або ж не змогли заробити необхідний стаж, що становить 15 років до виходу на заслужений відпочинок, отримуватимуть однакові пенсії.

Буває так, що при виході на пенсію у людини є зароблений страховий стаж, проте його не вистачає, він все ж може розраховувати на пенсійні виплати, однак мінімальні. Мінімальні пенсії прив'язані до розміру прожиткового мінімуму і на сьогодні він становить 1 934 гривень.

Такі виплати громадянин отримуватиме з віку не 60 років, як особи з повним стажем за плечима, а з 63 років.

У тому випадку, якщо українець весь час працював, але не офіційно, то його при виході на пенсію його чекає допомога, а не пенсію. Даний посібник має назву»Державна допомога тим людям, які не має права на пенсію". Розмір допомоги безпосередньо залежить від розміру прожиткового мінімуму та отримувати його можна лише по досягненню 65 років.

Популярні статті зараз

Великий гріх: Водохресний святвечір 2022, що категорично не можна робити

Девальвація гривні все ближче: курс долара з кожним днем йде вгору, прогноз експертів

По 100 000 в одні руки: українцям роздаватимуть гроші, хто отримає та з якою умовою

Ледь не проткнула тоненьку маєчку: холостячка Злата Огневич стрибала як кізка по горах Танзанії

Все новости

Варто відзначити, що категорія громадян, які не працювали за своє життя зовсім або ж працювали неофіційно, на якісні програми може не розраховувати. Суми будуть мінімальними, як і гарантії, тому краще йти на повноцінну трудову пенсію.

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав, що українським жінкам повідомили, коли і в якому віці, вони можуть вийти на заслужений відпочинок.

Також повідомляв Новинар, що українцям розповіли, які категорії громадян можуть розраховувати на подвійний стаж і хто опинився в категорії щасливчиків.

Ще писав Новинар, що українцям назвали три важливі показники обчислення пенсій і як самостійно її обчислити.