Експерти розповіли, що буде з цінами на продукти в результаті інфляції

В Україні відзначається величезне зростання інфляції, яка за рік прискорилася більш ніж в чотири рази, і тепер становить 62,2%. Відзначається, що це є рекордом за весь час існування української валюти. Інформацією ділиться Державна служба статистики.

Згідно з інформацією, ще в минулому, 2021 році індекс цін виробників, тобто промислова інфляції, виріс в 4,3 раза. Варто нагадати, що промислова інфляція — це зростання вартості сировини, енергоносіїв та інших комплектуючих для виробництва.

Найвище подорожчання відзначається в добувній промисловості, близько 56,5%, а також переробній промисловості — 28%. Разом з тим всі рекорди подорожчання побив енергоносій, індекс цін виробників на виробництво і доставку блакитного палива становить 185,4%.

Варто відзначити, що саме цей показник і є рекордним починаючи ще з 1996 року і проблема полягає в тому, що:

Протягом 2021 року споживча інфляція склала 10%, а ця цифра у два рази більше, ніж була у 2020 році. У вересні 2021 року рівень інфляції склав 11%.

З приходом нового,2022 року середня інфляція закладена на рівні 10,6% до бюджету.

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав, якою буде вартість блакитного палива, українців масово переведуть без попиту і ціни будуть безконтрольними.

Також повідомляв Новинар, що з приходом 2022 в Україні почали штрафувати за ввезені автомобілі, які вчасно не пройшли реєстрацію.

Ще писав Новинар, що з приходом 2022 року в платіжках блакитне паливо буде обчислюватися за новими правилами.