Верховна Рада ухвалила законопроєкт зі змінами до держбюджету на 2020 рік, який передбачає збільшення мінімальної зарплатні в Україні до 5 тисяч гривень вже з 1 вересня. Фактичне зростання становитиме 5,86%.

За проєкт закону №3963 у першому читанні проголосували 326 народних обранців, а після цього ж одразу 295 — у другому. Голосування відбулося 25 серпня під час позачергового засідання парламенту. Перед цим його схвалив та рекомендував до ухвалення парламентом Комітет з питань бюджету.

Згідно з пояснювальною запискою, кошти на підняття мінімалки хочуть взяти з тих, які зекономили на обслуговуванні держборгу. Сума складе 3,5 млрд грн. Заощадження стали можливі завдяки відхиленню фактичного курсу нацвалюти до іноземних валют у порівнянні з прогнозним курсом, врахованим під час підготовки Держбюджету на 2020 рік.

Слід зауважити, що підняття мінімалки позитивно може позначитися на бюджетниках, зарплатня більшості з яких розраховується на її підставі, пише "Громадське". Також зростуть й ті соціальні виплати, які залежать від мінімальної зарплати, це добре для незахищених верств населення. Пенсійний фонд буде отримувати більше внесків, бо багато податків розраховуються на підставі мінімалки.

Популярні статті зараз

Цукор, хліб, соняшникова олія та овочі: Держстат показав, як зросли ціни на харчові продукти

10 пенсій за один раз: Пенсійний фонд озвучив умови, хто отримає гроші

На ногах ледь тримається, а хоче помолодшати: 72-річна Алла Пугачова змінила колір волосся та зробила пластику

Стало відомо, хто в жовтні отримає надбавки до пенсії

Все новости

Однак громадяни України, які платять податки, їх збільшенню навряд чи зрадіють. Наприклад, фізичні особи-підприємці (ФОПи) платитимуть більше податків, бо єдиний соціальний внесок залежить від мінімалки — він становить 22% від мінімальної зарплатні. З 1 вересня ЄСВ за місяць складатиме 1100 гривень.

Вплине це й на малий та середній бізнес, який намагається пережити кризу через пандемію коронавірусу, а тепер йому ще треба шукати додаткові гроші на зарплати. У зв’язку з цим бізнес може піти у "тінь", видаючи зарплати в конвертах, або звільняючи працівників.

Проблеми можуть бути й у державних підприємств, які не можуть видавати зарплати у конвертах, але їм треба звідкись брати додаткові гроші. Керівництво буде переводити своїх працівників на неповний робочий день чи половину ставки. Крім того, є ймовірність пришвидшення інфляції, тобто зростання цін може "з’їсти" ці додаткові гроші.

Верховна Рада України
Верховна Рада України

Раніше ми повідомляли, що в Україні скасували паспорт-книжечку: деталі нового закону

Нагадаємо також, у Кабміні пояснили, чому економіка України відстала від Польщі: "Отримує мільярдні гранти"