Верховна Рада ухвалила законопроєкт зі змінами до держбюджету на 2020 рік, який передбачає збільшення мінімальної зарплатні в Україні до 5 тисяч гривень вже з 1 вересня. Фактичне зростання становитиме 5,86%.

За проєкт закону №3963 у першому читанні проголосували 326 народних обранців, а після цього ж одразу 295 — у другому. Голосування відбулося 25 серпня під час позачергового засідання парламенту. Перед цим його схвалив та рекомендував до ухвалення парламентом Комітет з питань бюджету.

Згідно з пояснювальною запискою, кошти на підняття мінімалки хочуть взяти з тих, які зекономили на обслуговуванні держборгу. Сума складе 3,5 млрд грн. Заощадження стали можливі завдяки відхиленню фактичного курсу нацвалюти до іноземних валют у порівнянні з прогнозним курсом, врахованим під час підготовки Держбюджету на 2020 рік.

Слід зауважити, що підняття мінімалки позитивно може позначитися на бюджетниках, зарплатня більшості з яких розраховується на її підставі, пише "Громадське". Також зростуть й ті соціальні виплати, які залежать від мінімальної зарплати, це добре для незахищених верств населення. Пенсійний фонд буде отримувати більше внесків, бо багато податків розраховуються на підставі мінімалки.

Популярні статті зараз

Каменських в одних трусах похвалилася формами, але не всім вгодила: "Знову нафотошопила"

На Україну йдуть жорсткі морози: синоптик дав новий прогноз погоди

Мінсоцполітики масово перевірятиме пенсіонерів: кому готуватися

Тест на коронавірус тепер робитимуть за кілька секунд: діє миттєво

Все новости

Однак громадяни України, які платять податки, їх збільшенню навряд чи зрадіють. Наприклад, фізичні особи-підприємці (ФОПи) платитимуть більше податків, бо єдиний соціальний внесок залежить від мінімалки — він становить 22% від мінімальної зарплатні. З 1 вересня ЄСВ за місяць складатиме 1100 гривень.

Вплине це й на малий та середній бізнес, який намагається пережити кризу через пандемію коронавірусу, а тепер йому ще треба шукати додаткові гроші на зарплати. У зв’язку з цим бізнес може піти у "тінь", видаючи зарплати в конвертах, або звільняючи працівників.

Проблеми можуть бути й у державних підприємств, які не можуть видавати зарплати у конвертах, але їм треба звідкись брати додаткові гроші. Керівництво буде переводити своїх працівників на неповний робочий день чи половину ставки. Крім того, є ймовірність пришвидшення інфляції, тобто зростання цін може "з’їсти" ці додаткові гроші.

Верховна Рада України
Верховна Рада України

Раніше ми повідомляли, що в Україні скасували паспорт-книжечку: деталі нового закону

Нагадаємо також, у Кабміні пояснили, чому економіка України відстала від Польщі: "Отримує мільярдні гранти"