Верховна Рада прийняла закон Про внесення змін до державного бюджету на 2020 рік "Про надання державних гарантій на портфельній основі та впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом".

За прийняття відповідного урядового законопроєкту №3659 в редакції комітету за основу проголосували 255 народних депутатів. Пропозицію скоротити терміни підготовки документа до другого читання підтримали 250 нардепів.

Документом передбачена можливість надання у 2020 році державних гарантій за кредитами для мікро-, малого та середнього бізнесу в обсязі до 5 млрд грн на портфельній основі. Така гарантій на повинні перевищувати 80% загальної суми таких боргових зобов'язань за портфелем кредитів і 80% за кожним окремим кредитом.

Ним також вводиться програма держгарантій на портфельній основі до кінця року (тобто тимчасово), надалі залежно від ефективності введення зазначеного нового механізму можливе його введення на постійній основі. Парламентським комітетом з питань бюджету до повторного розгляду в законопроєкт було внесено низку змін.

Популярні статті зараз

Розпатлана Настя Івлєєва не відійшла від похмілля після новорічної ночі: "Елджей номер два"

Солістка групи "The Hardkiss" Юлія Саніна поділилася головним секретом своєї краси

Туніс відніс Україну до "червоної" зони і закрив кордони

Лукашенко знову звинуватив Захід і Україну в “розпалюванні заворушень”

Все новости

З проєкту документа виключено пункт щодо можливості надання державних гарантій за рішенням Кабінету Міністрів за кредитами для "Укргідроенерго" на будівництво третьої черги Дністровської ГАЕС та проекту будівництва Канівської ГАЕС.

Законопроєкт доповнено новими положеннями щодо надання права Мінфіну здійснювати за рішенням Кабміну додатковий випуск облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) для докапіталізації Державної іпотечної установи з метою розширення кредитування придбання житла.

Раніше ми повідомляли, що в Україні скасували паспорт-книжечку: деталі нового закону

Нагадаємо також, у Кабміні пояснили, чому економіка України відстала від Польщі: "Отримує мільярдні гранти"