Правління Національного банку України (НБУ) прийняло рішення про віднесення АТ АКБ "АРАКАДА" до категорії неплатоспроможних у зв'язку зі зменшенням нормативів капіталу менш ніж до однієї третини мінімального встановленого рівня.

Відповідне рішення №541-рш / БТ прийнято правлінням НБУ 25 серпня. У повідомленні наголошується, що рішення прийнято з метою захисту інтересів вкладників і кредиторів банку.

У НБУ пояснили, що проблеми в банку з капіталом відбулися через втрату основного активу-будівлі головного офісу та земельної ділянки за адресою вул.Ольгинська, 3, в Києві. У 2019 році банк "Аркада" надав зазначену нерухомість як заставу за кредитом, залученим пов'язаною з банком компанією-забудовником. На момент укладення кредитного договору оцінна вартість будівлі становила понад 620 млн грн (майже 27% від усіх активів банку).

Однак у липні кредитор через несвоєчасне обслуговування боргу забудовником переоформив на себе право власності на цю будівлю. У зв'язку з цим банк "Аркада" відобразив списанні з балансу зазначеного об'єкта нерухомості. В результаті капітал банку впав нижче нормативного рівня і став негативним.

Популярні статті зараз

Тіна Кароль відкинула ліфчик, прикривши голі груди однією рукою: "Настільки відверто"

Експерт дав валютний прогноз до кінця жовтня: "Українців чекає новий курс долара"

МОЗ оновило список країн "червоної" зони: які напрямки під забороною

У "червоній зоні" встановили нові обмеження: що заборонили

Все новости

"Національний банк, вивчивши матеріали про переоформлення права власності на об'єкт (договір застави, кредитний договір та додатки до нього), звернувся до Національної поліції із заявою з приводу неправомірних дій посадових осіб банку та проханням зберегти зазначену нерухомість. Національний банк зобов'язаний прийняти рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних, враховуючи зменшення нормативів капіталу нижче мінімального встановленого рівня", – сказано в повідомленні.

За даними НБУ, понад 90% вкладників банку "Аркада" (понад 5 тис.осіб) отримають вклади у повному обсязі. Розмір їх вкладів не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму у 200 тис.грн. Клієнти з великими обсягами вкладів отримають їх у межах суми, гарантованої Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. в цілому Фонд забезпечить виплати гарантованої суми вкладникам в обсязі 285 млн грн.

У НБУ зазначають, що виведення Банку "Аркада" з ринку не пов'язане із затримкою введення забудовниками в експлуатацію будинків ЖК "Еврика" і ЖК "Патріотика". 

"Нагляд за діяльністю забудовників-поза компетенцією Національного банку. Тому НБУ неодноразово звертався до відповідних компетентних органів з проблемних питань, пов'язаних з будівельними роботами та їх затримкою", – підкреслюється в повідомленні.

Крім того, у грудні 2019 року Національний банк за результатами перевірки проведення банком операцій довірчого управління надіслав повідомлення до Служби безпеки України про факти, які можуть свідчити про організовану злочинну діяльність.

Раніше ми повідомляли, що в Україні скасували паспорт-книжечку: деталі нового закону

Нагадаємо також, у Кабміні пояснили, чому економіка України відстала від Польщі: "Отримує мільярдні гранти"