У перші шість місяців поточного року банки в Україні отримали прибуток у розмірі 23,8 млрд. Грн. - на 23% менше, ніж за перше півріччя 2019 року. У II кварталі року банки змогли отримати прибуток в 7,7 млрд. Грн. - вдвічі менше, ніж в попередньому. У порівнянні з II кварталом минулого року вона менше у 2,4 раза.

Про це повідомили у Нацбанку.

Повідомляється, що зниження прибутку відбулося через створення на випередження резервів під прогнозовані збитки в 13,1 млрд. грн. за квартал. НБУ відзначає, що зменшення фінансової активності в період карантину через пандемію COVID-19, зниження попиту на послуги банків, збільшення невиплат по кредитах привели до того, що вперше за 4 роки скоротився чистий комісійний дохід банківських установ.

Також відбулося уповільнення збільшення процентного доходу. Він впав до найнижчого за 4 роки показника. При цьому НБУ зазначає, що обсяги зазначених доходів дозволяють покрити адмінвитрати здебільшого банків.

На початок липня з 75 платоспроможних банківських установ 59 отримали прибуток у 26,3 млрд. грн. Вони перекрили збитки інших банків на суму у 2,5 млрд. Грн. Більшу частину прибутку за перші шість місяців отримав ПриватБанк (59% від загальної суми).

Популярні статті зараз

Два підвищення "мінімалки": кому піднімуть пенсії до 2 400 грн до кінця 2021 року

Субсидії отримають не всі: в Україні посилили перевірки. на що звертають увагу

300 грн в одні руки: Кабмін призначив додаткові щомісячні виплати певній категорії пенсіонерів

В Україні подешевшають цукор, хліб і соняшникова олія

Все новости