Курс долару найближчим часом очікується в діапазоні 27,65-27,85 гривень.

Як повідомляє Новинар, своєю думкою в коментарі Фактам поділився керівник відділу аналітики компанії Forex Club Андрій Шевчишин.

Експерт вважає, що ринок переварює закриття липня і надходять оперативні економічні дані.

«Зокрема, НБУ повідомив, що платіжний баланс в червні зведений з профіцитом на рівні 773 млн доларів завдяки траншу МВФ і слабкому імпорту в умовах карантину. У той же час залишок коштів на єдиному казначейському рахунку в липні знизився на третину (31,7%) - з 75,701 млрд гривень до 51,693 млрд гривень - за станом на 1 серпня. Також стало відомо, що прибуток українських банків за I півріччя 2020 року скоротилася на 23% в порівнянні з показником за аналогічний період 2019 року. У січні - червні 2020 року платоспроможні банки отримали 859 тис. Доларів чистого прибутку. Станом на 1 липня з 75 банків тільки 59 були прибутковими, решта ж 16 несли збитки.

У понеділок ринок буде шукати ідеї для руху з даних, що надходять, а також очікувати розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) у вівторок. На цьому тижні уряд повинен виплатити понад 16 млрд гривень і 140 млн доларів по ОВДП. Є побоювання, що ліквідність, яка надійде на ринок, натисне на курс. Однак на початку тижня учасники ринку не поспішатимуть.

Популярні статті зараз

Гола Оля Полякова в одному халаті зробила собі пересадку волосся

Як швидко накопичити гроші: лайфхак від "короля математики"

Притула і його ексдружина відреагували на чутки про насилля у сім'ї: "Читав цю дічь..."

Туніс відніс Україну до "червоної" зони і закрив кордони

Все новости

Ймовірно, найближчим часом гривня продовжить коливатися в діапазоні 27,65-27,85 грн за долар» , - вважає експерт Андрій Шевчишин.

Старший аналітик компанії «Альпарі» Вадим Іосуб вважає, що долар в серпні буде торгуватися в діапазоні 27,1-28,2 грн, а євро - в діапазоні 31,9-33,2.

Експерт каже, що липневе падіння гривні пов'язане з перестановками в НБУ:

"Після зміни керівництва НБУ виникли побоювання різкого пом'якшення монетарної політики, штучного ослаблення гривні до комфортного для Мінфіну курсу 30 грн за долар, і втрати Нацбанком своєї незалежності. В результаті в 20-х числах липня курс долара на міжбанку впритул підібрався до позначки 27,9 грн, а продаж на готівковому ринку перевищила 28 грн".

Нагадаємо, що згідно з проектом постанови «Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2021 - 2023 роки», курс долара протягом 2021 року в середньому складе 29,1 гривень за долар.