Росія витісняє Україну зі стратегічно важливих галузей, зокрема з суднобудування.

Як передає Новинар, про це заявив народний депутат України, секретар Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради з питань захисту прав інвесторів Андрій Ніколаєнко.

Таку думку він висловив у Миколаєві на виїзному засіданні спецкомісії ВР.

"Росія витісняє українську промисловість, в тому числі суднобудування з багатьох міжнародних виробничих ланцюжків, намагаючись зайняти наше місце. Росія витісняє Україну як країну, вичавлює з регіону Чорного моря. Ми повинні чинити опір. Вони працюють хитрий, виверткий, часто використовуючи громадян України. Тут завдання для депутатів, для Служби безпеки, для Ради національної безпеки і оборони захищати національні інтереси", - сказав Ніколаєнко.

Популярні статті зараз

Крижані дощі та мороз: найближчими днями Україну накриє холодний антициклон

Накопичити більше стажу не вийде: українців хочуть змусити раніше виходити на пенсію

Два рази по 4 дні: українцям обіцяють довгі вихідні, новий календар свят

Всім, кому виповниться 60 років: в Україні підвищують пенсії жінкам, коли й скільки додадуть

Все новости

Він додав, що спецкомісія ВР звернулася з відповідним запитом до СБУ. Відповідаючи на запитання журналістів, Ніколаєнко пояснив, що комісія розглядала кілька кейсів, у тому числі завод Океан.

"Я радий, що суд зняв арешт з заводу, і він зміг заробити. Ми побачили Корпуси нових мостових перекриттів і суден, які планують добудувати. Я б хотів бачити більше-десятки суден на різних стадіях будівництва. Українці зараз працюють в Україні, випускають продукцію, завод не простоює поки хтось з кимось розбирається в судах. Це найголовніше", - підкреслив народний депутат.

Відзначимо, що раніше на засіданні спецкомісії ВР з питань захисту прав інвесторів Ніколаєнко вже заявляв про російський слід в рейдерській атаці на завод Океан і зазначив, що це питання національної безпеки і оборони України. А власник заводу Василь Капацина неодноразово звертав увагу на те, що через підставних осіб і прокурорів завод намагається захопити його колишній акціонер — російський олігарх Ігор Юсуфов.

У липні цього року Печерський райсуд Києва зняв арешт з цілісного майнового комплексу заводу Океан. Арешт був накладений в січні з ініціативи Генпрокуратури. За інформацією власника заводу Капацини, арешт призвів до втрати ряду міжнародних замовлень і негативно позначився на репутації заводу і України в цілому.

Нагадаємо, що незважаючи на рішення КСУ, Ситник залишається директором НАБУ.

Раніше ми повідомляли, що Микола Тищенко заявив, що росіяни і українці були братніми народами.