Більшу частину з майже 66 мільярдів гривень фонду боротьби з коронавірусом в Україні у розпал епідемії спрямували на будівництво доріг. Між тим кошти з фонду на апарати ШВЛ й обладнання лікарень досі не витрачені.

За місяць після оголошення карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної інфекції в Україні створили спеціальний фонд для подолання наслідків епідемії. Задля його наповнення від квітня зменшено фінансування низки державних програм (культурних,  спортивних), пише DW. У фонді акумулювали майже 66 мільярдів гривень, які від початку мали піти на заходи з запобігання епідемії та на компенсацію її наслідків.

Коронавірус в Україні
Коронавірус в Україні

Однак у підсумку левову частку коштів, а саме 35 мільярдів, передали на будівництво доріг. Розпорядником цих коштів стало міністерство інфраструктури, яке за останніми даними уряду, витратило на проєкт поки 18 відсотків від суми.

Популярні статті зараз

Гола Настя Каменських знову показала свої труси: "Може краще дитину завести?"

Гола Тіна Кароль підібгала ноги і прикрила свій "вареник": "Як богомол або бабка"

Туніс відніс Україну до "червоної" зони і закрив кордони

Лукашенко знову звинуватив Захід і Україну в “розпалюванні заворушень”

Все новости

Решту ж коштів фонду розподілили між 11 відомствами. Профільне міністерство охорони здоров'я отримало при цьому лише 14,3 мільярда гривень. За ці кошти мали бути закуплені апарати штучної вентиляції легень (ШВЛ), засоби індивідуального захисту (ЗІЗ), обладнані лабораторії та приймальні відділення опорних лікарень, підвищені надбавки медпрацівникам. Ще 1,6 мільярда на опорні лікарні спрямували через міністерство розвитку громад і територій.

На виплати громадянам виділили 10,5 мільярда, з них майже сім - у фонд страхування на випадок безробіття. 2,5 мільярда на доплати співробітникам отримало міністерство внутрішніх справ (МВС). Мільярд гривень заклали для міністерства культури та інформполітики на підтримку сфери - фактично, це ті кошти, які у відомства на початку карантину забрали.

Карантин в Україні
Карантин в Україні

Ще пів мільярда гривень спрямували на часткове відновлення видатків для міністерства молоді та спорту і фонду держмайна. 52 мільйони отримало міносвіти на повернення зірваного пробного зовнішнього тестування, ще майже 65 мільйонів спрямували на заходи захисту для установ юстиції та органів Державного управління справами.

Лідером із освоєння коштів наразі є МВС, яке витратило уже 90 відсотків коштів на забезпечення правопорядку. При цьому сфера охорони здоров'я, заради якої переважно і створювався фонд, пасе задніх. За даними міністерства фінансів станом на 21 серпня, кошти на закупівлю апаратів ШВЛ, обладнання лікарень і доплати медикам досі не були витрачені взагалі. А напрям "закупівля засобів захисту та забезпечення лабораторій МОЗ", на які було спрямовано майже три мільярди гривень, виконаний лише на 13,5 відсотка.

Лікарня, скріншот з відео
Лікарня, скріншот з відео

Раніше ми повідомляли, що Україна закрила кордон для іноземців на день раніше: кого пропускатимуть

Нагадаємо також, Івано-Франківськ та Чернівці потрапили у "червону" зону: нове епідемічне зонування з 31 серпня