Спотові ціни на газ в Європі в понеділок виросли на прогнозах встановлення спекотної погоди – вище середніх значень температур у Європі, що викличе зростання використання енергії для охолодження повітря.

Як пише Mind.ua, у понеділок ціна газу на головному майданчику Європи – голландській TTF – підскочила до $79 за тисячу кубометрів (у порівнянні з $59 в середньому за минулий тиждень). Таких значень європейські котирування не бачили з середини квітня.

Експерти ринку, чиї думки зібрало агентство Bloomberg, крім погоди вказують на низький рівень поставок газу з Норвегії та СПГ. Експерти також пов'язують оптимізм трейдерів з припущеннями, що ринковий попит починає долати шок пандемії коронавірусу.

Крім того, з початком серпня Україна в півтора раза збільшила імпорт газу з Європи. Поставки перевищили 100 млн кубометрів на добу: в тому числі понад 40 млн куб. м склав фізичний реверс зі Словаччини та понад 60 млн куб. м – віртуальний реверс на словацькому напрямку (на експортному транзитному потоці російського газу).

Популярні статті зараз

Різке потепління після холодів: циклон розжене хмари, лише подекуди можливі короткочасні дощі 25 вересня

1590 грн максимально: підвищення пенсій 2022, хто отримає на руки 20 000 грн

Крижані дощі та мороз: найближчими днями Україну накриє холодний антициклон

Платіть вполовину дорожче або відключать газ: українців стали переводити на нові газові тарифи

Все новости

На газовому хабі в австрійському Баумгартені – сюди газ приходить через Україну – газ подорожчав до $92 за тисячу кубометрів (з середнього рівня в $76 на минулому тижні).