Парафіяни Православної церкви 1 серпня шанують пам'ять святої Макрини

Згідно з церковним календарем, 31 липня православні християни всього світу вшановують пам'ять Святої Макриди (Макрини), сестри одного з отців церкви, Кесарійського архієпископа Василія Великого. За переказами, скромна, добра і глибоко віруюча Макрина ще в ранній юності дала обітницю цнотливості - юнак, з яким вона була заручена, помер, а виходити заміж за кого-небудь іншого вона не схотіла. Спочатку Макрина присвятила своє життя рідним - допомагала матері доглядати молодших дітей, поралася по хазяйству. Згодом Макрина захотіла повністю присвятити своє життя Богу, а тому віддалилася від світу і заснувала один з перших жіночих монастирів. Свята славилася не тільки своєю чеснотою і ревною прихильністю до аскези, а й даром творити чудеса, який в нагороду за свою щиру віру і доброчесне життя вона отримала від Господа.

У народі цей день вважався жіночим - обряди, які саме жінки проводили "на Макрини", ні в якому разі не можна було бачити чоловікам. Так, один з обрядів був пов'язаний з викликом дощу - обрана "Макриною" дівчина одягала свій кращий наряд і зі снопом свіжозжатих колосків йшла до водойми. Колоски по одному слід було втопити, не допускаючи, щоб їх забрала течія

1 серпня з Днем Ангела слід привітати людей, що носять імена Григорій, Дмитро, Роман і Євгенія.

Популярні статті зараз

Газ і тепло: скільки українці платитимуть у новому опалювальному сезоні, цифри

Булки стануть делікатесом: українців попередили про різкий стрибок цін на хліб, в чому причина

300 грн в одні руки: Кабмін призначив додаткові щомісячні виплати певній категорії пенсіонерів

10 пенсій за один раз: Пенсійний фонд озвучив умови, хто отримає гроші

Все новости

У народі вважалося, що дощ, який пройшов в день Святої Макрини, віщує сиру осінь. Стежили також за погодою протягом дня: дощові ранок, день або вечір означали, відповідно, дощовий вересень, жовтень або листопад.

Нагадаємо, раніше Новинар повідомляв про те, що астрологи назвали три знаки Зодіаку, для яких Серпень не буде вдалим.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що астрологи назвали знаки Зодіаку, які зустрінуть свою любов до кінця року.

Також раніше Новінар повідомляв про те, що астрологи назвали знаки зодіаку, яким варто бути добрішими до оточуючих.