День пам'яті Лаврентія Римського

Сьогодні важливе свято для православних віруючих. Адже 23 серпня шанують Лаврентія Римського, який був зарахований до лав святих, завдяки своїй відданості Всевишньому і чуйному доброму серцю.

Історія свята

У Житіє вказано, що Лаврентій Римський був народжений в місті Оска (територія сучасної Іспанії). Також, він був учнем архідиякона Сікста, який після свого призначення римським єпископом, зробив Лаврентія - дияконом. Після чого він оберігав майно церкви та допомагав бідним.

Через якийсь час, життя християн вже не була така спокійна, адже імператор Валеріан хотів позбутися православних віруючих. Тому почалися страти священиків, серед яких був і сам Сикст. Простих людей теж не жалували, у них відбирали все майно і гнали геть з міст.

Перед своєю смертю, наставник Лаврентія попередив його про те, що його чекає та ж доля. Саме з цього той повинен роздати все майно церкви всім знедоленим християнам.

Популярні статті зараз

Похолодання та дощі: в яких областях готувати парасольки, прогноз погоди на 23 вересня

Крижані дощі та мороз: найближчими днями Україну накриє холодний антициклон

Накопичити більше стажу не вийде: українців хочуть змусити раніше виходити на пенсію

Мінімальна пенсія 2600 грн для "обраних": у кого зростуть виплати з 1 грудня

Все новости

Лаврентій так зробив, після чого незабаром його посадили у в'язницю. За цей час святому вдалося звернути багатьох у свою віру, адже він здійснював небачені чудеса зцілюючи хворих людей. Згодом до нього звернувся Римський префект і заявив що хоче роздобути церковні скарби. Після чого Лаврентій попросив дати йому час - 3 дні. Святого відпустили і за цей час він віддав всі цінності церкви бідним, а на зустріч з правителем прийшов з натовпом знедолених і сказав: "Ось справжні скарби церкви". Після чого Лаврентія найжахливішим чином катували, від чого той і помер.

Традиції та прикмети

Раніше в цей день люди виходили опівдні до води й дивилися на неї. Так можна було обчислити якою буде погода в різні пори року. Наприклад, якщо вода буде спокійною, то вважалося, що осінь буде такою ж, а зима - без хуртовин. 

  • Перша Зоря червонувата, а призахідне сонце таке ж червонувате — гроза буде вночі.
  • Якщо прохолодно і гримить, то така погода затягнеться.
  • Якщо бур'яни високі - буде сніжна зима.

Заборона

  • Не можна купатися у водоймах.
  • Не можна прибирати.
  • Не варто сьогодні готувати.
  • Також брати в руки спиці та голки.

Нагадаємо, раніше Новинар повідомляв про самих егоїстичних представників знаках Зодіаку.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що астрологи назвали найвірніші і віддані знаки зодіаку.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що астрологи назвали представниць Зодіаку, які готують краще за всіх.