Що потрібно знати?

  • Вакцинація від COVID-19 рекомендується всім людям від 12 років і старше, включаючи вагітних, годуючих грудьми, які намагаються завагітніти зараз або людей, які можуть завагітніти в майбутньому.
  • Доказів безпеки та ефективності вакцинації проти COVID-19 під час вагітності зростає. Ці дані показують, що переваги вакцинації від COVID-19 переважають будь-які відомі або потенційні ризики вакцинації під час вагітності.
  • В даний час немає доказів того, що будь-які вакцини, включаючи вакцини COVID-19, викликають проблеми з фертильністю у жінок або чоловіків.

Вагітні та нещодавно вагітні люди піддаються підвищеному ризику важких захворювань від COVID-19

Хоча загальний ризик тяжкого захворювання невеликий, вагітні та нещодавно вагітні люди мають підвищений ризик тяжкого захворювання COVID - 19 у порівнянні з невагітними людьми. Важке захворювання включає хворобу, що вимагає госпіталізації, інтенсивної терапії, потреба в апараті штучної вентиляції легенів або спеціальному обладнанні для дихання, або захворювання, яке призводить до смерті. Крім того, вагітні з COVID-19 мають підвищений ризик передчасних пологів і можуть мати підвищений ризик інших несприятливих наслідків вагітності порівняно з вагітними жінками без COVID-19.

Дані про безпеку та ефективність вакцинації проти COVID-19 під час вагітності

Свідчення про безпеку та ефективність вакцинації проти COVID-19 під час вагітності, хоча і обмежені, але зростають. Ці дані свідчать про те, що переваги вакцинації від COVID-19 переважають будь-які відомі або потенційні ризики вакцинації під час вагітності.

  • В дослідженнях на тваринах не було виявлено проблем з безпекою: дослідження на тваринах, які отримували вакцину Moderna, Pfizer-BioNTech або Johnson & Johnson ( J&J) / Janssen COVID-19 до або під час вагітності, не виявили проблем з безпекою у вагітних тварин або їхніх дітей.
  • У попередніх клінічних випробуваннях, в яких використовувалася та ж платформа вакцини, що і вакцина J&J / Janssen COVID-19, несприятливих результатів, пов'язаних з вагітністю, не спостерігалося: вакцина, містять той же вірусний вектор, вводить вагітним у всіх триместрах вагітності, в тому числі у великих масштабні випробування вакцинації проти Еболи. Ніяких несприятливих наслідків, пов'язаних з вагітністю, включаючи несприятливі наслідки для дитини, в цих випробуваннях не було пов'язано з вакцинацією. Дізнайтеся більше про те, як працюють вірусні векторні вакцини .
  • Вакцини COVID-19 не викликають інфекцію, у тому числі у вагітних людей або їхніх дітей : жодна з вакцин проти COVID-19 не містить живий вірус, що викликає COVID-19, тому вакцина COVID-19 не може викликати захворювання COVID-19, у тому числі вагітних. люди або їхні діти.
  • Ранні дані про безпеку вакцинації мРНК COVID-19 (Moderna або Pfizer-BioNTech) під час вагітності обнадіювати:

Додаткові клінічні випробування, що вивчають безпеку вакцин COVID - 19 і їх ефективність у вагітних, проводяться або плануються. Виробники вакцин також збирають та аналізують дані людей, які пройшли клінічні випробування, які отримали вакцину та завагітніли.