Чому збираються забирати дипломи?

Вищі навчальні заклади в Україні зможуть анулювати дипломи про здобуття вищої освіти у разі виявлення факту порушення академічної доброчесності (етичні норми, дотримання яких у період навчання гарантує довіру до отриманих знань та їх якості). Рішення торкнеться молодших бакалаврів, бакалаврів і магістрів.

Про це повідомляється на сайті Кабінету Міністрів після чергового засідання 26 серпня. Займатися перевіркою та аналітикою дипломних робіт буде вчена рада на базі університету за власною ініціативою або в разі подачі заяви з боку третіх осіб.

"До розгляду на адресу вузу будуть прийматися заяви із зазначенням повного імені заявника, в яких будуть представлені ПІБ людини, обвинуваченого або підозрюваного в порушенні академічної доброчесності. Це може бути плагіат, фальсифікація наукової роботи або захист вченого звання взамін на матеріальну вигоду (хабар)", – пояснюють в уряді.

Популярні статті зараз

В Україні підскочили ціни на картоплю: скільки коштуватимуть запаси на зиму

10 пенсій за один раз: Пенсійний фонд озвучив умови, хто отримає гроші

Синоптики попередили: після Покрови вдарять морози до - 7

Стало відомо, хто в жовтні отримає надбавки до пенсії

Все новости

Важливим нюансом у нововведенні стане те, що підозрюваний у подібній махінації може добровільно, до початку розслідування Вченою радою, подати відмову від диплома. Тоді це дозволить йому відновитися в навчанні в тому ж вузі або будь-якому іншому.

Раніше портал "Новинар" розповідав, що з 1 жовтня торкнеться кожного: за що штрафуватимуть українців на 51 тисячу гривень.

Також про те, скільки отримуватимуть українці і скільки доведеться віддавати на накопичувальну пенсію.

Нагадуємо, міністр фінансів розповів, хто на виплати може не розраховувати.