Кардинальні зміни зі стільниковим зв'язком

Про те, які нововведення готують у парламенті і до чого це може призвести, читайте у матеріалі Оглядач.

Що може змінитися?

Популярні статті зараз

Платити за газ по-новому: власників приватних будинків Нафтогаз переводить на інший тарифний план

В Україні змінили правила оформлення субсидії: які документи подавати, та як

18 млрд на пенсії: кому підвищать виплати з 1 грудня

В Україні змінять правила виплати пенсій для жінок у віці від 60 років

Все новости

Sim-карти потрібно буде ідентифікувати: прийти у відділення мобільного оператора разом зі своїми паспортами.. А якщо відмовитися, вже в 2023-му зв'язок обмежать. Тобто дзвонити зможуть тільки ті, хто ідентифікував себе. Зараз свої картки до паспортів прив'язали тільки 10% українців.

За відсутність ідентифікації:

шахраї можуть телефонувати з не ідентифікованих українських номерів, а потім знищувати їх;

чужий Sim-картою може заволодіти шахрай, наприклад, перевипустити її за допомогою мобільного оператора, виконавши певну процедуру;

контрабандні та крадені телефони не відключають від мережі, тому ними легко можуть користуватися за призначенням.

За новими ж правилами, якщо хтось захоче змінити IMEI (International Mobile Equipment Identity), отримає штраф у розмірі 17 тис. грн. А за повторне порушення-два роки позбавлення волі). Найчастіше змінюють IMEI на вкрадених телефонах або на тих, які ввезли в Україну контрабандою.

За продаж телефону, який ввезли в країну незаконно, ввівши штраф у розмірі 8,5 тис. грн, а за повторне порушення можуть посадити на 2 роки.

За контрабанду смартфонів введуть штраф у 34 тис. грн (або позбавлення волі до трьох років). А за повторне порушення-до шести років.

Навіщо взагалі щось міняти?

Боротьба з контрабандою. Без сплати митних платежів в Україну ввозять телефони та іншу техніку на мільярди гривень. 

Боротьба з крадіжками. Ще одна проблема – масова крадіжка смартфонів. 

Боротьба зі спамом . Це може вплинути на ситуацію, при якій українці без їх свідомої згоди і через випадкові кліки на рекламу підписуються на Платні розсилки.

Хто і чому проти?

Таке нововведення не підтримало Міністерство цифрової трансформації. Заступник Міністра Олександр Шелест пояснив OBOZREVATEL якщо закон приймуть у такому вигляді, це може спровокувати колапс. Мовляв, більшість українців від'єднають від мобільного зв'язку з 2023 року.

"На нашу думку, введення таких законодавчих вимог призведе до повного колапсу. Будь-які законодавчі ініціативи, які зачіпають приватне життя громадян, повинні бути добре продуманими і обгрунтованими", – говорить він.

За даними Міжнародної асоціації GSM, майже 80 країн світу запустили або активно обговорювали реєстрацію передплачених sim-карт. Великобританія, Чехія, Румунія і Нова Зеландія розглядали обов'язкову реєстрацію передплачених sim-карт, але прийшли до висновку про її неефективність ще на етапі проекту.

В цілому зазначені норми можуть значно скоротити рівень контрабанди і дати позитивний результат. Однак у цій ситуації багато лягає на плечі мобільних операторів. Вони, якщо закон приймуть, повинні будуть оперативно оповістити всіх своїх клієнтів і створити можливості для швидкої реєстрації мобільних телефонів.

Раніше, портал "Новинар" писав про те, які категорії працівників можуть не чекати пенсійного віку.

Також, КИЇВЕНЕРГО та обленерго платитимуть споживачам: компенсація за скачки напруги та відсутність світла, покрокова інструкція.

Нагадуємо, одержувачів субсидій змусять повернути отримані кошти.