У православних 8 вересня день пам'яті святої мучениці Наталії та її чоловіка Андріана

За церковним писанням Наталія та її чоловік жили у 4 столітті на березі Пурпурового моря в Нікомодії.

Як відомо, Наталія народилась у заможній християнській сім'ї. Потім одружилась з Андріяном, який був язичником. Згодом у їх місті почались гоніння християн і Андріян надихнувся витримкою та вірою в Бога християн і згодом сам прийняв християнство. Язичники не змогли пробачити молодому чоловіку його нову віру та ув'язнили його. Наталія кинулася на допомогу чоловікові.

Андріяна жорстоко мучили язичники, проте віри він своєї не змінив, вірна дружина буда з ним до останніх днів та підкріплювала віру. Невдовзі, після смерті чоловіка Наталію теж чекали страждання і згодом вона пішла за чоловіком у Царство Небесне.

У народі це свято пов'язують з осінню, а свято називали Наталії Овсяниці та Андріаном осіннім, так як у ці дні наші пращури збирали на полях овес. Зібраний перший сніп несли до хати та ставили під образами на покутті. Також в цей день варили вівсяне толокно та пекли вівсяні млинці, яки пригощали сусідів.

Популярні статті зараз

Накопичити більше стажу не вийде: українців хочуть змусити раніше виходити на пенсію

Два рази по 4 дні: українцям обіцяють довгі вихідні, новий календар свят

На ногах ледь тримається, очі затуманені: п'яна Алла Пугачова осоромилася в Мережі, "Навіщо таке показувати"

67 копійок за кіловат: українцям розповіли, як можна платити менше за електрику

Все новости

Не забували в цей день і про худобу, особливо коней, адже овес - це улюблена їхня страва, тварини наїдалися досита.

Зверніть увагу у цей день на листя берези та дуба, наші пращурі говорили, що якщо з них опало листя, то зима буде суворою. Проте в наш час не варто покладатися на народні прикмети, через зміну клімату, нажаль, дуже важко передбачати погоду за народними прикметами, адже листя може опадати через зовсім інші причини.

В цей день за народними традиціями не можна лаятися, а також в народі вважалося, що сьогодні треба просити вибачення. Крім того, 8 вересня заборонялось сумувати, ходити до лісу, бо можуть бути змії. Також не варто сьогодні босоніж ходити потраві.

До слова, у світі в цей вважається Міжнародним днем грамотності, а також святкують Міжнародний день солідарності журналістів, святкується Всесвітній день фізіотерапії та День вибачень.

Нагадаємо, 7 вересня відмічали день святого апостола Павла.

Раніше Новинар писав про молодик з 7 вересня, коли збуваються бажання.

До слова, астрологи назвали 5 знаків Зодіаку, які прийдуть на допомогу в скрутну хвилину.