Велике церковне свято

9 вересня Православна Церква вшановує пам'ять двох святих-Пімена Великого і Пімена палестинського. Чим примітний даний день в церковному календарі і хто були ці шановані в Православ'ї святі. Про це розповість портал "Новинар".

Історія свята:

Пімен Великий народився і жив в Єгипті приблизно в 340 році. З юнацьких років він відчував тягу до самоти і самотності. Давши обітницю безмовності, він прийняв чернечий постриг в Скитському монастирі.

Популярні статті зараз

Ще день залишився: "бабине літо" відкладається, українцям назвали дату приходу холодів

300 грн в одні руки: Кабмін призначив додаткові щомісячні виплати певній категорії пенсіонерів

На ногах ледь тримається, а хоче помолодшати: 72-річна Алла Пугачова змінила колір волосся та зробила пластику

Кому з пенсіонерів піднімуть виплати 1 жовтня

Все новости

Чутка про подвижництво ченців поширилася по всій країні. До Пімена і його братів стали стікатися люди, які потребують доброму раді. Преподобний Пімен прожив довге життя і помер у віці 110 років в 450 році. Незабаром після смерті Пімен отримав найменування Великий на знак великого смиренномудрія, скромності, правдивості і самовідданого служіння Богу.

Пімен палестинський, пам'ять якого також відзначається в цей день, жив у VI столітті. Преподобний жив в пустелі, проводячи час в молитвах і роздумах про Бога. За переказами, святий був розтерзаний звірами.

Традиція:

Так як в цей день поминають двох святих з однаковим іменами, в народі дата отримала назву Два Пімена.

Селяни на Піменов день обов'язково здійснювали обряд поклоніння горобині, а тпосле збирали ягоду для різних потреб. Також горобина вважалася потужним оберегом від нечистої сили і пристріту, тому гілочки горобини вішали над вхідними дверима і під дахом будинку. Травники радили її як сечогінний, бактерицидний і антицинготний засіб.

Першими ласували ягодою, звичайно, птиці. Що стосується повір'їв, вважалося, що якщо після пташок на горобині залишиться багато ягід, то зима буде суворою. Однак з хорошим запасом червоної ягоди морози пережити буде легше.

У цей день ні в якому разі не можна:

  • Рвати на городі чужі ягоди.
  • Ходити босоніж по росі.
  • Вживати алкоголь.
  • Лаятися і кричати.
  • Ламати гілки горобини.
  • Давати гроші в борг.
  • Сватати.

Раніше портал "Новинар" розповідав про те, що українцям назвали дату, коли настане бабине літо

Нагадувати, перший сніг і заморозки: стало відомо, коли в Україні закінчитися бабине літо.

Також, в Україну прямує повітря з Арктики.