Мінеконономіки заявив про зниження цін на овочі

З початку 2021 року в Україні значно зросли ціни на овочі, це пояснюється неврожаєм 2020 року, який стався через несприятливі погодні умови. Так врожайність буряка впала на 10,3%, пшениці на 12,2%, а насіння соняшника -14,9%. Про це повідомляє офіційний сайт Мінекономіки.

Крім неврожаю, на цінову політику вплинуло збільшення вартості енергоносії в 4,5 раза, що потягнуло за собою вверх ціни на цукор та соняшникову олію. Така ж сама ситуація сталася й на міжнародних ринках. Тому в деяких країнах, щоб захистити споживача, експортували значно дешевші продукти з Китаю.

Що стосується України, то за даними Мінекономіки вже з липня 2021 ціни на сільськогосподарську продукцію почали падати. Як видно з даних Держстату, морква, капуста, буряк, картопля - борщовий набір впав в ціні на 4,5%, особливо, на 20% подешевшала морква. Крім того, значно схудли  й ціни на крупи: вівсяна на 1,5%, гречана на 1,3%. Нормалізувалися ціни на цукор та м'яса птиці й навіть впали на 1%.

Як зазначили в уряді, зараз прикладається максимум зусиль, для нормалізації та стабілізації цін на харчові продукти. Поряд із хорошим врожаєм, застосуються всі можливі інструменти для запобігання підвищення роздрібних цін.

Популярні статті зараз

1590 грн максимально: підвищення пенсій 2022, хто отримає на руки 20 000 грн

Крижані дощі та мороз: найближчими днями Україну накриє холодний антициклон

Штраф 51 тис. грн: на українських дорогах з 1 жовтня запрацює нова форма контролю

Накопичити більше стажу не вийде: українців хочуть змусити раніше виходити на пенсію

Все новости

А що на практиці. За даними сайту Агро-Україна, гуртова ціна на буряк становлять 5 грн за кілограм, при купівлі від 7 до 10 кг, на моркву ціна стартує від 2,5 грн за кіло, якщо купувати на постійній основі, об'єми не зазначені, ціни на капусту починаються від 3,5 грн за кіло, а товарна картопля 4,5 грн/кг. Найдорожча цибуля - за неї просять 7 гривень при купівлі гуртом.

Що стосується роздрібної торгівлі, то за даними сайту магазину "Ашан", буряк коштує 5,90 грн, морква - 6,59 грн, капуста -5,40 грн за кілограм. Недорогу картоплю можна знайти за 6,80 за кілограм, а за цибулю просять 7,80 грн за один кіло.

Отже, спостерігається тенденція на зниження цін на харчові продукти, зазначимо, що ціни можуть коливатися в залежності від регіону.

Раніше Новинар писав, що в Україні подешевшають цукор, хліб і соняшникова олія.

Нагадаємо, що ціни зростуть на 20%: в Україні дорожчає головний продукт.

До слова,  українців попередили про подорожчання продуктів у вересні.