В Україні дешевшають крупи та соняшникова олія

Як кажуть в народі, вересень холодний місяць, проте ситний. Після літної дорожнечі у вересні продовжують знижуватися ціна на харчові продукти. Як повідомляє Мінекономіки, таке зниження почалося ще з липня місяця.

Дорожнечу, яка сталася цим літом, пояснюють поганим врожаєм та збільшенням цін на енергоносії. За даними Держстату споживчі ціни на харчові продукти в тому числі й безалкогольні напої зросли в травні в середньому на 1,7%, з них на 6,8 % піднялася  в ціні соняшникова олія. А з початку 2021 року, самими дорогими місяцями були лютий та березень, тоді подорожчання харчових продуктів сягало 2,1 %.

Фото: скриншот Держстат

Фото: скриншот Держстат

Проте, з початком збору нового врожаю ситуація стабілізувалася, а ціни повільно почали знижатися. Так, в уряді зазначили, що після стабілізації цін, харчові продукти почали дешевшати. Зокрема,   пшоно  ̶  на 2,4%, олія соняшникова – 2%, крупа вівсяна  ̶  на 1,5%, крупи гречані  ̶  на 1,3%, борошно пшеничне.

Популярні статті зараз

Мінімальна пенсія 8 тис. грн: хто отримає такі виплати

Сьогодні не можна сваритися: велике церковне свято 17 жовтня, що забороняється

Від 80 до 800 гривень до пенсії: українцям перерахують пенсії, хто скільки отримає з 1 грудня

Обов'язкова вакцинація в Україні: що буде з тими, хто відмовиться

Все новости

А за даними Держстату, загалом, у серпні, ціни знизилися на 0,7%. В більшості подешевшали сезонні фрукти та вовчі, соняшникова олія та крупи.

Фото: скриншот Держстат

Фото: скриншот Держстат

А що відбувається в магазинах, які ціни пропонують споживачам, можна розглянути на прикладі даних,  станом на 12 вересня 2021 року, онлайн супермаркетів таких торгових марок як АТБ та "Ашан". 

Так в магазині АТБ найдешевша соняшникова олія коштує 43,10 грн, об'єм олії 850 мл, а в Ашані - 44,60. Проте слід зауважити, що брендові виробники олії вже оголошують про акційні ціни на свою продукцію, в деяких випадках знижка становить понад 12 грн.

Найдешевша гречка в АТБ коштує  39,20 за кілограм, у "Ашані" на вагу її можна купити за 37,90 за кіло. А найдешевше борошно коштує в Ашані -13,70 грн з кіло, а в АТБ 1,8 кг борошна можна купити за 30,20 грн.

Раніше Новинар повідомляв, що в Україні подешевшають цукор, хліб і соняшникова олія.

Нагадаємо,що названо три продукти, які подешевшають вже цієї осені.

До слова, Верховна Рада затвердила дату індексації пенсій: військовим, держслужбовцям та науковцям теж нарахують доплати.