Яке свято відзначають 23 вересня і які традиції пов'язані з цим днем

В день 23 вересня православні всього світу шанують пам'ять святих Петра і Павла. Предки в цей день дивилися на горобину і ворожили якими будуть майбутні місяці. Якщо дуже багато ягід, то осінь буде «мокрою», а зима суворою. Інформацією ділиться портал Новинар.

Ще в дев'ятому столітті, коли правив цар Лев Ісаверянін, святий Петро постраждав за свою щиру віру і захист православної віри від іконоборців. На жаль про життя святого Павла, який також проповідував і захищав православ'я ніякої інформації не збереглося.

Народні прикмети й традиції

Найчастіше, в день 23 вересня було заведено зривати горобину і вішати кисті над дахами будинків. Наші предки були впевнені, що це допоможе захистити їх будинок і тварин від нечистої сили.

Також до цього дня вже дозрівала горобина, а завдяки ранковим осіннім заморозкам ягода ставала солодкою. З неї тоді готували лікувальні настої, які допомагали при запальних процесах.

Популярні статті зараз

Несподіване повернення тепла: прогноз синоптиків на вівторок 19 жовтня

Торкнеться 7 млн клієнтів: ПиватБанк обмежив перекази з карти на карту, які встановлені ліміти

Пенсійний стаж рахуватимуть по-новому: що змінив Кабмін для українців

В Україні змінять правила виплати пенсій для жінок у віці від 60 років

Все новости

Наші предки в цей день, дивлячись на горобинові ягоди, могли передбачити якими будуть майбутні місяці. Наприклад, якщо ягід дуже багато, то осінь буде сирою, а зима суворою.

Якщо в цей день йде дощ, то у вересні ще будуть теплі дні. Також у цей день потрібно звернути уваги на інтуїцію, яка буду правдивою.

Заборони 23 вересня

  • цей день краще відмовити від нових справ і сварок з близькими;
  • заборонено бажати комусь зла або ображатися;
  • заборонено вживати спиртні напої та переїдати;
  • також заборонено рахувати мілкі гроші.

В цей день свої іменини святкують Андрій, Павло, Петро, Іван, Тетяна та Евген.

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав, про свята, традиції та заборони, що випали на день 22 вересня 2021 року.

Також Новинар ділився інформацією щодо погоди, яка очікує українців 22 вересня. Варто приготуватися до низької температури та дощів.

Ще Новинар повідомляв, що синоптики дали свій прогноз погоди на найближчі дні. Буде дуже холодно, та очікуються крижані дощі.