Яке сьогодні свято і що категорично заборонено робити в цей день

Сьогодні, 24 вересня, всі православні відзначають велике церковне свято, а саме вшановують пам'ять преподобної Феодори Алексанбрійської, яка жила ще наприкінці 5 століття. У народі це свято прийнято було називати, як "Федорини вечірки". У цей день потрібно обов'язково дотримуватися всіх традицій і заборони, щоб не накликати на себе біду. Так само люди в цей день уважно стежили за погодою, щоб розуміти, якою буде далі осінь і зима. Про це розповідає портал novynar.

Традиції свята:

Оскільки в цей день, особливо в північних регіонах країни, було вже досить-таки холодно, то заведено говорити було, що "Федорини вечірки – третя зустріч осені". А ось в південних областях говорили, що "На Федору літо закінчується, а осінь починається". Крім того, до цього свята потрібно було обов'язково завершити всі роботи в полях і городах. А вважали преподобну Феодору покровителькою озимих врожаїв, саме тому люди 24 вересня ходили спостерігати сходи озимих.

Також ще в ті часи, було прийнято в цей день влаштовувати, як говорили "капустяні вечірки". Тому вибирали господиню, до якої приходили додому і з капусти готували різні страви.

Народні прикмети 24 вересня:

Популярні статті зараз

Після різкого стрибка в Україні подешевшають гречка та цукор, експерти назвали причину

Індексація пенсій з 1 грудня: у кого зростуть виплати до 2600 грн

У цей день завершіть розпочаті справи: велике свято 18 жовтня, прикмети та заборони

Гривня може знецінитись? Яким буде курс долара в жовтні, прогноз експертів

Все новости
  • Говорили, що до Федори дотягне не всяке літо, під цим мали на увазі, що вже з 24 числа чекають похолодання.
  • Спостерігали люди ще й за тим, як сходять озимі. Якщо густо, то це означало, що урожай в наступному році буде дуже хорошим.
  • Якщо в цей день ще літали бджоли, то це віщувало пізню зиму.

Що не можна робити в це свято:

  • Заборонено починати нові справи, оскільки здавна це вважалося поганою прикметою.
  • Також заборонено було в цей день мити голову, обманювати, що-небудь підіймати на дорозі, ще заборонені порожні розмови, іншими словами – балаканина.
  • Дівчатам і жінкам заборонено було в цей день фарбуватися, оскільки це могло спричинити серйозні проблеми зі здоров'ям.
  • Також поганою прикметою вважали те, якщо в цей день молода панянка забруднить поділ спідниці. Оскільки вірили в те, що після цього в родині почнуться великі проблеми та сварки.

24 вересня свої іменини святкувати Герман, Сергій, Дмитро, Федір, Тедора, Силуан.

Нещодавно розповідав Новинар, якою буде погода 23 вересня.

Також повідомляв Новинар про погодні умови, які очікують українців найближчими днями.

Ще Новинар писав, що українців порадували затяжними вихідними.