Що сказав митрополит Епіфаній щодо святкування Різдва 25 грудня

Глава Православної церкви України митрополит Епіфаній повідомив, що українці можуть святкувати Різдво Христове 25 грудня, якщо вони дійсно того бажають. Інформацією ділиться ВСВІТІ.

Православні християни щорічно святкують Різдво Христове 7 січня, але ось у католиків це свято припадає на 25 грудня. В Україні президент України Володимир Зеленський зробив день 25 грудня офіційним вихідним днем.

Митрополит Епіфаній заявив, що українці можуть святкувати Різдво 25 грудня, якщо бажають. Разом з тим у Православній Церкві України пообіцяли подумати про календарну реформу, якщо більшість громадян виступлять «за».

Разом з тим існує деякі побоювання, що після переходу на нову дату в Церкві може відбутися розкол. Тобто перехід на новий календар може використати у власній агітації Українська Православна церква Московського патріархату, адже вона виступає проти "перенесення" дати.

Популярні статті зараз

Ощадбанк та ПриватБанк віддадуть у приватні руки. Що буде з клієнтами та вкладниками

Не пустять навіть у «зеленій зоні». З 6 грудня посилюють правила карантину, які документи вимагає Кабмін

Фанати такого не пробачать. В мережу злили ім’я ймовірного переможця «Холостячки» зі Златою Огневич

Дощі зміняться снігопадом, в яких областях чекати хуртовин

Все новости

Українська греко-католицька церква підтримує дане рішення, але висловлюють деякі «але». Глава УГКЦ Святослав раніше заявляв, що церква дане питання буде вирішувати спільно з «православними братами». Виходячи з його слів це питання не відноситься до догматичних і зобов'язане подолати церковні розколи, а не викликати нові.

Разом з тим під час опитування, яке було проведено у 2019 році більшість українців, близько 64% виступали проти ідеї переходу Православної церкви на Григоріанський календар і відзначати Різдво Христове 25 грудня. Підтримало ідею 25% українців.

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав про свята, прикмети, заборони та іменини 16 листопада і що категорично заборонено робити в цей день.

Також повідомляв Новинар, що українцям розповіли скільки днів і як вони відпочиватимуть на зимові свята - Новий рік і Різдво Христове, можна будувати плани.

Ще писав Новинар, що синоптики повідомили якою буде погода на Новий Рік - морозно, але без снігу.