Хто з українців може розраховувати на додатковий страховий стаж

Багато українців, які доглядають за своїми літніми родичами, частенько задаються питанням щодо того, чи буде їх праця оцінена і винагороджений державою, оскільки доглядаючи за людьми у віці, вони звільняють, таким чином, від навантаження соціальні служби, а саме їх працівників. Про те, на що все ж варто розраховувати таким українцям, стало відомо з матеріалу, опублікованому на порталі "Факти".

Отже, як виявилося, що віднедавна, за догляд за літніми родичами, українці дійсно зможуть отримати страховий стаж, який і вплине на розмір їхніх пенсійних виплат у майбутньому. Підтвердили це фахівці з пенсійного права.

З 2004 року обчислюють страховий стаж за період роботи територіальні органи ПФУ за даними, які містяться в системі персоніфікованого обліку. А от до 1 січня 2004 року, такий страховий стаж можна було визначити на підставі документів, а також за законами, які діяли до набрання чинності Законом "про обов'язкове державне пенсійне страхування" за №1058.

Отже, згідно із законом за №1058, підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню і непрацюючі, але працездатні українці, які доглядають за людьми з інвалідністю I групи, а також за пенсіонерами, які потребують постійного нагляду та догляду у зв'язку з висновком медиків.

Зазначається, що обов'язковою умовою є, цією людиною отримання допомоги або компенсації, відповідно до законодавства. Тому, людям, які доглядають за літніми родичами, буде нараховано страховий стаж. В результаті чого, людина буде мати більше стажу, що і дозволить йому вийти на заслужений відпочинок в 60-річному віці. Однак, загальний стаж для цього не повинен бути менше 30 років.

Популярні статті зараз

1000 за щеплення: уряд змінив умови, чому гроші отримають не всі

Не показуйте це чоловікам. Безсоромна Ксенія Мішина розкинула ніжки у мокрому купальнику, "Час підкорювати Голлівуд"

Фанати такого не пробачать. В мережу злили ім’я ймовірного переможця «Холостячки» зі Златою Огневич

Досягне психологічної відмітки. Долар почав стрімко дорожчати, в чому причина

Все новости

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав, що в Україні стрімко поширюється коронавірусна інфекція і фахівці дали свої прогнози, яким буде результат, якщо в країні не буде вакциновано близько 75%.

Також повідомляв Новинар, що багато громадян пройшли курс вакцинації, який містить два щеплення і тепер деяка категорія може розраховувати на 1 000 гривень від президента.

Ще писав Новинар, що прем'єр-міністр України розповів українцям, коли в країні почнеться спад коронавірусної інфекції.