Через підвищення мінімалки та прожиткового мінімуму українці платитимуть більше податків

З тієї причини, що в Україні зростуть мінімальна заробітна плата і прожитковий мінімум, у 2022 році також підвищаться і деякі податки. Зокрема, це торкнеться ЄСВ (єдиного соціального внеску) та єдиного податку для ФОПів, пише "Вісник".

Повідомляється, що оновлені розміри податків розраховувалися за показниками в проєкті Державного бюджету. Починаючи з жовтня наступного року розмір мінімальної заробітної плати становитиме 6 700 гривень (+200 грн), внаслідок чого мінімальний розмір ЄСВ складе:

  • Починаючи з 1 січня – 1 430 гривень.
  • З жовтня-1 474 гривні.

Мінімальна сума соціального внеску розраховується за мінімальною зарплатою і становить 22% від її розміру. При цьому його платять як ФОПи, так і ті громадяни, які отримують "мінімалку". У 2022 році його значення складе:

  • Починаючи з 1 січня – 21 450 гривень.
  • З 1 жовтня – 22 110 гривень.

Максимальний розмір ЄСВ дорівнює 15 розмірам мінімального – його виплачують ті українці, зарплата яких перевищує 97 500 гривень. Для підприємців на єдиному податку другої групи:

  • З 1 січня – 1 430 гривень.
  • З 1 жовтня – 1474 гривні.

Крім цього, доведеться розщедритися і на податок за нерухомість, який дорівнює 1,5% мінімальної зарплати за кожен "зайвий" квадратний метр. Встановленими нормами є 60 кв.м. для квартир і 120 кв.м. для будинків.

Популярні статті зараз

Вдягайтеся по тепліше: синоптики прогнозують сніг з дощами та мороз 11 градусів

Обвал гривні? Фахівці попередили про значне коливання валют в кінці грудня

Фанати такого не пробачать. В мережу злили ім’я ймовірного переможця «Холостячки» зі Златою Огневич

Ледь «піпку» прикрила. Холостячка Злата Огневич у пінній ванні показала всі гладенькі місця, «Златуся, не балуйся»

Все новости

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав, що в Україні стрімко поширюється коронавірусна інфекція і фахівці дали свої прогнози, яким буде результат, якщо в країні не буде вакциновано близько 75%.

Також повідомляв Новинар, що багато громадян пройшли курс вакцинації, який містить два щеплення і тепер деяка категорія може розраховувати на 1 000 гривень від президента.

Ще писав Новинар, що прем'єр-міністр України розповів українцям, коли в країні почнеться спад коронавірусної інфекції.