Сусідня країна відмовила Україні в постачанні електроенергії

Білорусь припинить поставкаи електроенергії в нашу країну з 18 листопада поточного року. Про офіційну причину зупинки експорту поки не відомо, але не виключено, що нею може бути відключення першого енергоблоку БелАЕС, яке відбулося 17 листопада. Згідно з прогнозом фахівців наша країна втратить близько 400 МВт потужності за найближчі дні. Інформацією ділиться Обозреватель.

Варто відзначити, що надалі Міністерство енергетики Білорусі може почати заново поставки струму в Україну. Для цього сусідня країна розглядатиме "технічні можливості".

Колишній глава Міністерства енергетики України зазначає, що на зупинку поставок струму могло значно вплинути зупинка роботи першого енергоблоку БелАЕС. Зупинка була здійснена у зв'язку з тим, що спрацювала автоматична система захисту і тепер проводиться її діагностика.

Варто відзначити, що перший енергоблок виробляє близько 27-27, 5 тисяч МВт/год, що є майже третиною загального виробництва білоруської енергосистеми. Тому втрати суттєві.

Як тільки перший енергоблок припинив свою роботу імпорт енергії в нашу країну скоротився з 415 МВт до 200-300 МВт, в результаті чого планові показники на 18 і 19 листопада дорівнюють нулю.

Популярні статті зараз

+14 та сніг з дощами. В Україні очікується хвиля потепління

2 грудня: народне свято та прикмети, що не можна робити сьогодні

Дощі зміняться снігопадом, в яких областях чекати хуртовин

Ледь «піпку» прикрила. Холостячка Злата Огневич у пінній ванні показала всі гладенькі місця, «Златуся, не балуйся»

Все новости

Таким чином наша країна відчує нестачу струму в 400 МВт потужності, але це жодним чином не вплине на баланс потужності при сьогоднішніх погодних умовах.

Однак сама ситуація зайвий раз демонструє, що імпорт струму є ненадійним джерелом і це підштовхує на думки про енергетичну незалежність.

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав, що в Міністерстві соціальної політики мають намір підняти пенсійні виплати деяким громадянам похилого віку в три рази.

Також повідомляв Новинар, що українцям розповіли на скільки зростуть тарифи на електроенергію і до чого готуватися українцям.

Ще Новинар писав, що компанія "Нафтогаз" знижує ціни на блакитне паливо, хто може платити менше і що потрібно для цього зробити.