В Україні відзначаються найвищі ціни на соняшникову олію

У всьому світі відзначається зростання цін на соняшникову олію, однак в Україні вони ростуть з неймовірною швидкістю і на сьогодні вони найвищі в усьому світі. Антимонопольний комітет зайнявся даним питанням і вирішив розслідувати причини такого подорожчання. Не виключено, що це змова монополістів. Інформацією ділиться Главком.

У комітеті Парламенту з економічного розвитку, за круглим столом розглядали причини такого різкого підвищення цін на соняшникову олію. Відзначається, що в сусідніх країнах — Польщі, Румунії, Франції та інших країнах вартість соняшникової олії набагато нижче, ніж в Україні. Наприклад, за літр олії там громадяни віддають на 26-30% менше. За останній рік ціна з 34 гривень зросла майже у два рази та тепер за літр олії українці платять 63 гривні.

Українці не мають ніякої вигоди від того, що наша країна є одним з найбільших виробників і експортерів соняшникової олії в усьому світі. Головною причиною підвищення цін, як запевняють, є підвищення вартості масла на міжнародному ринку.

Учасники круглого столу запевняють, що однією з головних причин такого стрімкого і глобального подорожчання, є зростання ціни на сировину. Адже вартість самого насіння становить близько 85% самого продукту, у зв'язку з цим і подорожчання.

Але дану причину можна спростувати тим, що соняшникова олія в нашій стані набагато дорожче ніж за кордоном, а сировина подорожчала всюди. При цьому рітейлери запевняють, що тримають роздрібні «накрутки» в межах 4-5% вже не перший рік. Таким чином продавці не можуть бути винними в зростанні цін, значить «винуватців» потрібно шукати серед виробників.

Популярні статті зараз

+14 та сніг з дощами. В Україні очікується хвиля потепління

Досягне психологічної відмітки. Долар почав стрімко дорожчати, в чому причина

Лілія Ребрик не втрималась. Майже оголена Тіна Кароль засвітила шикарну фігуру в ексклюзивних колготах

Ледь «піпку» прикрила. Холостячка Злата Огневич у пінній ванні показала всі гладенькі місця, «Златуся, не балуйся»

Все новости

В Україні налічується лише п'ять найбільших виробників соняшникової олії, які з легкістю можуть не конкурувати між собою, а встановити високі ціни на олію і тим самим отримувати величезний прибуток. Споживачеві ж доведеться купувати продукт, навіть за такою високою вартістю.

Учасники круглого столу дійшли єдиного висновку, що в нашій країні закон про конкуренцію не працює і єдине, що можна зробити — це внести соняшникову олію в список соціально значущих товарів на яку ціни регулюватиме держава.

Нещодавно розповідав Новинар про зростання цін на сало.

Також повідомляв Новинар, що в Україні зростуть ціни на популярні продукти харчування.

Ще писав Новинар, що Нафтогаз знижує ціни на блакитне паливо, що потрібно зробити, щоб отримати знижку.